Prieskum agentúry AKO: Smer klesol na 17 percent, rozdiel medzi PS-Spolu a Za ľudí je minimálny

SlovenskoArchívParlamentné voľby 2020

Do parlamentu by sa dostala aj SNS.

Agentúra AKO od 15. do 17. januára na vzorke tisíc respondentov zrealizovala ďalší predvolebný prieskum. Z jeho výsledkov vyplýva, že ak by sa parlamentné voľby uskutočnili v januári, triumfovala by strana Smer-SD so ziskom 17,1 percenta hlasov. Nasledovali by Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, ktorú by volilo 11 percent opýtaných a prvú trojicu by uzatvorila koalícia PS-Spolu so ziskom 10,2 percenta hlasov. Tú by atakovala strana Za ľudí, ktorej hlas by odovzdalo 10 percent respondentov.

Do Národnej rady Slovenskej republiky by sa dostalo aj hnutie OĽaNO (8,4 percenta), Sme rodina (7,9 percenta) a SaS (6,7 percenta). SNS by získala 5,9 percenta a KDH 5,5 percenta hlasov. Pred bránami parlamentu by ostali strany Most-Híd (4,2 percenta), Dobrá voľba (3,4 percenta), Maďarská komunitná spolupatričnosť (3,2 percenta) či Vlasť (2,3 percenta).

Foto
Výsledky predvolebného prieskumu / TA3

Hranicu jedného percenta by nedosiahlo dvanásť politických subjektov, vrátane Demokratickej strany (0,8 percenta). Solidarita - hnutie pracujúcej chudoby, Hlas ľudu a Socialisti.sk by získali zhodne po 0,6 percenta hlasov. Starostovia a nezávislí kandidáti by mali 0,5 percenta hlasov a Máme toho dosť! by získali 0,3 percenta hlasov voličov. Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, Slovenské hnutie obrody, Slovenská liga a Práca slovenského národa by mali zhodne po 0,2 percenta a nula percent by získali 99 % - občiansky hlas a Hlas pravice.

Smer-SD by mal v parlamente 31 kresiel a ĽSNS 20 mandátov. Koalíciu PS-Spolu by zastupovalo 19 poslancov a strana Za ľudí by mala 18 kresiel. OĽaNO by získalo 15 mandátov, Sme rodina 14 a SaS 12. SNS by malo 11 kresiel a KDH 10 poslancov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre