Priestranné bývanie v centre Košíc za 150 eur? Pripravte sa na extrémne podmienky

KošiceZaujímavosti

Internet je plný ponúk podnájmov. Niektoré lákajú na luxusné vybavenie, prijateľnú cenu či skvelú lokalitu.

O podnájmy v Košiciach je obrovský záujem medzi študentmi aj mladými ľuďmi, ktorí sa chcú osamostatniť. Majitelia nehnuteľností si vysoký záujem uvedomujú, a to sa často odráža na vysokých cenách priestorov, ktoré hraničia s obývateľnosťou. Na strane druhej sú záujemcovia o prenájom, ktorí by chceli bývať v centre za menej ako 200 eur mesačne. Túto situáciu reflektuje inzerát, ktorý za lákavých 150 eur mesačne ponúka priestranné ubytovanie v širšom centre mesta. Má to ale hneď niekoľko háčikov.

„Dám do prenájmu priestranné bývanie vo veľkosti dvojizbového bytu, pre slušného, skromného človeka. Ide o príjemný podkrovný priestor v podkroví rodinného domu, v širšom centre mesta. Priestor síce nemá okná, no svetlo presvitá pomedzi škridle, v noci je možné zapnúť žiarovku. Nie je zariadený a je bez kúrenia, no ak sa budete zdržiavať v blízkosti komína, bude vám teplo. Prístup do bytu je po rebríku, k dispozícii je úžitková dažďová voda v sude pri rebríku a suché WC na záhrade,“ uvádza sa v inzeráte na stránke ponúkajúcej predaj a nájom.

Foto
Takto vyzerá bývanie za 150 eur mesačne v centre Košíc / bazos.sk

Táto na prvý pohľad recesívna ponuka spĺňa všetky predpoklady bývania v „hipsterskom štýle“. Veľký priestor s jednoduchými plochami má potenciál stať sa ateliérom začínajúceho alternatívneho umelca. Už len dostať sa do podkrovia po rebríku predstavuje každodennú výzvu, ktorú mladí ľudia tak vyhľadávajú. Byt si žiada jednoduché zariadenie, napríklad posteľ z paliet, ktorú si v dnešnej dobe vie poskladať každý mladý a perspektívny človek s retro bicyklom.

Inzerát je evidentným žartom, no len holý fakt, že vznikol, hovorí veľa o trhu s nehnuteľnosťami v Košiciach.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre