Do volieb vstupuje ako kandidát strany Hlas-SD.
O hlasy obyvateľov Sečoviec zabojuje aj súčasný primátor Dominik Frajkor, ktorý chce obhájiť svoj post. Túto funkciu získal v doplňujúcich voľbách v októbri 2021 a opätovne aj v riadnych voľbách v roku 2022. Do volieb vstupuje ako kandidát strany Hlas-SD, ktorej je okresným predsedom. Frajkor plánuje pokračovať vo svojej práci a uchádzať sa o dôveru občanov:
„Mojou kampaňou bude moja doterajšia práca.“
Frajkor pripomenul 46 investičných projektov, ktoré sa podarilo zrealizovať za 4 roky. Samospráva odkúpila budovu mestského úradu, ktorá sa zrekonštruovala spolu s kultúrnym domom. Zároveň bola zriadená mestská polícia a obnovený jej objekt. Okrem toho pribudlo päť detských ihrísk a jedna z investícií poputovala do futbalového štadióna.
„Tak, ako som kandidoval v posledných voľbách s tímom poslancov, aj pri tejto voľbe predstavím svoj tím poslancov, ktorí chcú pracovať pre mesto,“ uviedol Frajkor s tým, že spoločne predstavia víziu na ďalšie obdobie.
Kandidatúru Frajkora podporil aj šéf parlamentu a podpredseda Hlasu-SD Richard Raši či krajský predseda strany a uchádzač o post košického župana Igor Šimko. Frajkor potvrdil, že o jeho podpore rokoval aj s ďalšími politickými subjektmi:
„Ešte stále o tom rozprávame a v správny čas poviem, ktoré všetky politické strany ma budú podporovať, ale základ je, že budem kandidovať za stranu Hlas-SD ako hrdý okresný predseda.“
Zdroj: TASR

