Princezná Diana bude mať v Kensingtonskom paláci sochu

EurópaZaujímavosti

V Londýne sa už nachádza viacero pamätníkov venovaných britskej princeznej, rovnako aj v Paríži na mieste tragickej nehody.

Kensingtonský palác je v súčasnosti oficiálnou rezidenciou Princa Williama a jeho manželky, vojvodkyne z Cambridgea. V minulosti bol i sídlom princeznej Diany. Aj preto tu časom pribudne spomienka na túto obľúbenú britskú princeznú.

Sochu princeznej Diany umiestnia v júli 2021 v Kensingtonskom paláci v Londýne pri príležitosti 60. výročia jej narodenia. Sochu dali zhotoviť Dianini synovia princovia William a Harry v roku 2017 pri príležitosti 20. výročia jej tragickej smrti. Obaja vyjadrili presvedčenie, že socha všetkým návštevníkom Kensingtonského paláca pripomenie život a posolstvo ich matky.

Foto
Britská princezná Diana. / TASR

Diana bola prvou manželkou ich otca princa Charlesa - následníka britského trónu. Rozviedli sa v roku 1996. Tragicky zahynula 31. augusta 1997 spoločne so svojím vtedajším partnerom Dodim al Fayedom po tom, ako ich auto havarovalo v parížskom tuneli.

V Londýne sa nachádza viacero pamätníkov venovaných princeznej Diane. Jedna zo záhrad Kensingtonského paláca bola otvorená pri príležitosti 20. výročia jej smrti.

 

Zdroj: TASR

Komentáre