Príprava letnej sezóny na košických kúpaliskách je v plnom prúde

KošiceSpravodajstvo

Návštevníci ocenia aj novinky.

V júni na mestských kúpaliskách v Košiciach začne tohtoročná letná sezóna. Prípravné práce sa realizujú tak, aby kúpalisko Rumanová sa v prípade priaznivého počasia otvorilo od 17. júna a Červená hviezda by mala privítať prvých návštevníkov od 25. júna. Príprava na letnú sezónu zahŕňa predovšetkým čistenie bazénových telies, odzimovanie a prípravu technológií na úpravu bazénovej vody, priestorov zázemia a samotného areálu.

Námestník riaditeľa pre ekonomiku spoločnosti Tepelné hospodárstvo (TEHO) Štefan Ferencz potvrdil, že plocha na Rumanovej sa rozšíri o ležovisko na streche zázemia kúpaliska:

„Ide o vytvorenie terasovitého priestoru na umiestnenie ležadiel a slnečníkov.“

Foto
Plocha na Rumanovej sa rozšíri o ležovisko na streche zázemia kúpaliska / TASR

Tieto práce by mali byť ukončené do začiatku sezóny. Nie je však vylúčené, že sa môžu predĺžiť vzhľadom na zlú dostupnosť materiálov. Z tohto dôvodu by stavba mohla byť ukončená v závere júna.

Ferencz doplnil, že na Červenej hviezde sa pracuje na zastrešení vodnopólového bazéna s výstavbou zázemia na jeho celoročnú prevádzku:

„Z uvedeného dôvodu bude časť areálu neprístupná pre verejnosť. Priebeh prác by však iným spôsobom nemal obmedziť prevádzku kúpaliska.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre