Problémová mestská spoločnosť má nového konateľa

PrešovSpravodajstvo

Poslanci schválili aj dotáciu pre multimediálnu kocku na zimnom štadióne.

V Prešove včera (15.6.) zasadlo 37. mestské zastupiteľstvo. Poslanci okrem iného odsúhlasili aj 7 volebných obvodov a 31 členov zastupiteľstva aj pre najbližšie volebné obdobie. Jedným z bodov bolo vymenovanie nového konateľa spoločnosti Správa a údržba komunikácií mesta Prešov.

„Reálny stav firmy je zlý. Teraz je otázka na stole, ako ste hovorili, či tú firmu aj vy ako poslanci chcete zachovať, alebo ju pochováme. Živiť niečo, čo neprináša úrodu, to je z ekonomického hľadiska čistý blud,“ povedal novozvolený riaditeľ Tomáš Fecko s tým, že je dôležité zlepšiť komunikáciu spoločnosti medzi mestskými poslancami a vedením.

Foto
Jedným z bodov zastupiteľstva bolo vymenovanie nového konateľa Tomáša Fecka (Ilustračná fotografia) / Správa a údržba komunikácií mesta Prešov

Poslanci schválili aj dotáciu pre smart riešenia a multimediálnu kocku na zimnom štadióne, čo potvrdila primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová:

„Čo sa týka prvého uznesenia – zavádzanie smart riešení v meste Prešov – tam bude spoluúčasť v sume 210 526 eur. Druhý návrh, budeme hlasovať o projekte Multimediálna kocka – Zimný štadión Prešov. Túto sumu upravujeme v zmysle toho, ako navrhol pán poslanec Benko, teda naša spoluúčasť na 60-tisíc eur.“

Poslanci nestihli prerokovať všetky body, a preto bude zasadnutie zastupiteľstva pokračovať 6. júla.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre