Procesné úkony u Kočnera súviseli s vyšetrovaním úkladnej vraždy, tvrdí prokuratúra

SlovenskoSpravodajstvo

Vyšetrovanie údajne prinieslo aj informácie v kauze Gorila.

Domové prehliadky u Mariana Kočnera, sa konali v súvislosti s vyšetrovaním úkladnej vraždy. Podľa medializovaných informácií sa mali nájsť v trezore v jednom z podnikateľových domov zvukové záznamy.

Procesný úkon bol vykonaný v stále prebiehajúcom prípravnom konaní vo veci úkladnej vraždy. „K obdobným otázkam týkajúcim sa prebiehajúceho neverejného prípravného konania a vykonávania konkrétnych dôkazov sa z dôvodu zákonnej povinnosti zachovať mlčanlivosť prokurátora nie je možné v súčasnosti vyjadrovať,“ uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

Na otázky okolo ďalšieho postupu vo vyšetrovaní prípadu úkladnej vraždy a kauzy Gorila hovorkyňa zatiaľ odpovedať nechcela. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa z uvedeného dôvodu nebudeme v tomto štádiu vyjadrovať k priebehu vyšetrovania ani jednotlivým úkonom, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie,“ vysvetlila.

Foto
Domové prehliadky u Mariana Kočnera, sa konali v súvislosti s vyšetrovaním úkladnej vraždy / TASR

Ministerstvo vnútra SR sa v súvislosti s medializovanými informáciami vyjadrilo, že nemá žiadne bližšie informácie o prípade. „Ministerstvo vnútra nie je orgánom činným v trestnom konaní a z toho dôvodu nepoznáme výsledky domovej prehliadky,“ uviedol riaditeľ tlačového odboru rezortu vnútra Jaroslav Taldík.

Podľa informácií zverejnených Denníkom N mali policajti v trezore podnikateľa Mariana Kočnera nájsť USB kľúč, na ktorom objavili zvukové nahrávky. Po skontrolovaní ich obsahu mali konštatovať, že sú totožné so spisom Gorila. Bývalý šéf vyšetrovacieho tímu v prípade Gorila Marek Gajdoš pre portál uviedol, že s najvyššou pravdepodobnosťou nebudú nahrávky použiteľné ako zákonný dôkaz, ale ak by to tak bolo, išlo by o obrovský prínos pre vyšetrovanie a vie si predstaviť aj vznášanie obvinení v súvislosti s preukázanými finančnými tokmi.

 

Zdroj: TASR

Komentáre