Program balónovej fiesty vyvrcholí nočným nafukovaním balónov

KošiceZaujímavosti

Do Košíc prišli piloti nielen z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Do metropoly východu sa včera (15.5.) po štvorročnej pauze vrátila Medzinárodná Balónová fiesta Košice. Prvý deň si v areáli Technickej univerzity aj v Nižnej Myšli užili desiatky priaznivcov vrátane pilotov, posádok a organizátorov.

„My sme veľmi nadšení, veľmi sa z toho tešíme, že sa nám to podarilo obnoviť, lebo je to tradícia, ktorá sa vracia do Košíc 27-krát. Sme radi, že okrem toho, že prinesieme tú atmosféru pre Košičanov a návštevníkov, tak aj medzi nás balónistov, ktorí sa tu radi stretávajú,“ uviedla pre Košice Online Diana Hežel z organizačného tímu.

Foto
Balóny štartovali z Nižnej Myšle / TASR

Do Košíc prišli piloti nielen z celého Slovenska, ale aj z Česka, Maďarska, Rumunska, Rakúska, Slovinska a Holandska. Hlavný program sa začne dnes od 17.00 hod., kedy sa obnoví fiestové mestečko. Zároveň vyvrcholí nočným nafukovaním balónov o 21.00 hod.:

„Pripravili sme si okrem predstavenia detského folklórneho súboru Hanička a ďalšej sprievodnej hudby, ktorá bude hrať návštevníkom do rytmu, aj nášmu nafukovaniu, oddychovú zónu neďaleko štartoviska, kde budú aktivity nielen pre deti. Za nás balónistov pozývame do walk-in balóna, čo znamená, že sa môžu návštevníci prejsť vnútrom – obalom balóna, tak dúfam, že si to užijú,“ dodala Hežel s tým, že každý deň od stredy do nedele (19.5.) lieta nad Košicami a v okolí približne dvadsať balónov.

Komentáre