Program Plávajúcej fontány je nateraz nejasný

KošiceSpravodajstvo

Aktuálne sa odstraňujú posledné vady v zázemí technológie.

Plávajúca fontána v košickom Mestskom parku si získala množstvo priaznivcov. Jednou z najobľúbenejších atrakcií sú vždy špeciálne podujatia a premietania na vode. Predseda OZ Make Košice Digital Erik Kuzma nám uviedol, že tohtoročnú sezónu chcú otvoriť v najbližších dňoch:

„V tejto chvíli sa fontána pripravuje na spustenie, odstraňujú sa posledné vady v zázemí technológie fontány. Žiaľ, sme odkázaní viac-menej na mestský rozpočet, ktorý bol len nedávno schválený. Žiadali sme aj o viac ako šesť grantov a zatiaľ nemáme výsledok, či sú schválené alebo nie. Uvidíme, čo nám vyjde.“

Foto
Ilustračná fotografia / facebook.com/kosiceofficial

Hoci spustiť fontánu plánujú tieto dni, špeciálny program chcú ponúknuť až počas júla a augusta.

Máme rozplánované hudobné kiná. Opäť tak ako minulého roku. Bude to napríklad Imagine Dragons alebo filmová hudba či Conrad show. Ale to si necháme ako prekvapenie, lebo to záleží od rozpočtu, ktorý sa nám podarí získať a na základe toho budeme potom pripravovať program,“ doplnil Kuzma.

Vlani im najviac financií poskytol Referát kultúry z košického magistrátu. Mesto sme teda po schválení rozpočtu kontaktovali s otázkou, aké finančné prostriedky plánuje vyčleniť pre tohtoročný program fontány. Magistrát nám však v odpovedi uviedol, že informácie zverejní až po sfinalizovaní programu pre Kultúrne leto v Košiciach.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre