Prokuratúra sa zaoberá trestnou činnosťou predstaviteľov štátov a justície

SlovenskoSpravodajstvo

Budú sa snažiť zmariť objektívne vyšetrovanie ich činnosti.

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v rámci vyšetrovania vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vyšetruje aj trestnú činnosť predstaviteľov štátnych a justičných orgánov. Ako informoval prokurátor ÚŠP, v tejto veci získali vážne poznatky, pričom odmietol špecifikovať konkrétnych predstaviteľov. Zároveň však spresnil, že išlo o predstaviteľov štátnych a justičných orgánov.

Foto
Tlačová konferencia Úradu špeciálnej prokuratúry / TASR

„Nikdy som nepodľahol žiadnym vplyvom a v tomto mienim pokračovať aj do budúcnosti,“ vyhlásil jeden z dvoch dozorujúcich prokurátorov vraždy Kuciaka s tým, že opakovane upozorňoval na to, že sa budú stupňovať snahy spochybňovať ich osoby ako členov vyšetrovacieho tímu. Dôvodom je to, že v rámci vyšetrovania sa dozvedeli poznatky a získali dôkazy o závažnej protispoločenskej a protiprávnej činnosti ďalších osôb, vrátane predstaviteľov štátnych orgánov.

Ako skonštatoval prokurátor, osoby z prostredia štátnych orgánov majú dôvodný záujem na tom, aby spochybnili členov vyšetrovacieho tímu a aj dôkazy za účelom zmarenia objektívneho vyšetrovania ich činnosti.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre