Viaceré autobusové linky neobslúžia zastávky Jurkovičova, Karpatská a Sibírska.
Protest na priechode pre chodcov na Ulici Armádneho generála Svobodu v Prešove čiastočne obmedzí chod mestskej hromadnej dopravy. Uskutoční sa dnes od 15.00 hod do 15.30 hod.
Spoje s odchodom so Sídliska III., konkrétne linka č. 8 s odchodom o 14.22 hod., 14.37 hod. a 14.52 hod. a linka č. 38 s odchodom o 14.32 hod. a 14.47 hod., budú po obslúžení zastávky Martina Benku pokračovať po trase linky č. 4 – Pod Šalgovík. Na svojej trase neobslúžia zastávky Jurkovičova, Karpatská a Sibírska.
Náhradné zastávky počas protestu budú Laca Novomeského, Vansovej a Pod Šalgovíkom.
Spoje s odchodom zo Sibírskej – opäť linka č. 8 o 15.00 hod., 15.15 hod. a 15.30 hod. a linka č. 38 s odchodom o 15.08 hod. a 15.23 hod. budú vykonávané zo zastávky Pod Šalgovíkom po Martina Benku po trase linky č. 4. Rovnako vynechajú zastávky Jurkovičova, Karpatská a Sibírska.
Linka č. 32A o 15.06 hod. bude vychádzať až zo zastávky Karpatská o 15.08 hod., pričom vynechá zastávku Sibírska. Linka č. 12, spoj s odchodom zo zastávky Šidlovec o 14.16 hod., bude po obslúžení zastávky Jurkovičova pokračovať obchádzkovou trasou, a to cez ulice Exnárova – Karpatská – Magurská – Vihorlatská, vynechá zastávku Karpatská.
Zdroj: TASR

