Protesty Za slušné Slovensko na východe budú

VýchodSpravodajstvo

Uskutočnia sa v minimálne šiestich mestách.

Napriek zrušeniu piatkového protestu v Bratislave, sa tie na východe rušiť nebudú. Protest Za slušné Slovensko sa tak uskutoční bez zmeny v Košiciach, Prešove, Bardejove, Michalovciach, Spišskej Novej Vsi i Kežmarku.

„My organizátori, tu na východnom Slovensku, rešpektujeme rozhodnutie bratislavských organizátorov. Sme však presvedčení, že bábková hra Petra Pellegriniho nie je riešením. Vnímame, že prerod Slovenska za slušnú krajinu bol politikmi opäť úmyselne zabrzdený a naše podmienky nie sú naplnené. Preto sme sa rozhodli v uliciach východu vytrvať,“ tlmočil za všetkých menovaných organizátorov na východe Matúš Nakata, ktorý organizuje protest v Prešove.

Foto
Protest v Prešove bude bez zmeny

Ako ďalej uviedol, podľa posledných informácií, ktoré má, rovnaké rozhodnutie padlo vo väčšine miest Slovenska. Organizátori z Bratislavy by mali podľa neho vycestovať do iných miest a pomôcť s organizáciou, v Bratislave napokon preberajú iniciatívu vysokoškoláci.

Nakata zároveň prezradil, že v Prešove vystúpia viaceré známe osobnosti z hudobnej brandže alebo umeleckej obce. Bude to napríklad Slavo Gibarti z kapely Hrdza, Miroslav Merčiak z prešovskej kapely Pink Floyd Revival a za novinársku obec vystúpi trio Arpád Soltész, Zuzana Petková a Dušan Karolyi, ktorí budú vo večerných hodinách diskutovať aj v Klube Wave. Okrem toho organizátori prečítajú aj list Roberta Bezáka.

 

Autorka: LEA HEILOVÁ

Komentáre