Proti koronavírusu už bolo zaočkovaných niekoľko tisíc východniarov

KošiceKoronavírus

Vakcinácia sa realizuje aj priamo v domovoch sociálnych služieb.

Koncom decembra minulého roka začala v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach vakcinácia proti koronavírusu. Takmer 16 500 ľudí bolo zaočkovaných prvou dávkou vakcínami Pfizer, Astra a Moderna a takmer 8300 osôb aj druhou dávkou od firmy Pfizer.

„Očkujeme v súlade s národnou vakcinačnou stratégiou proti ochoreniu COVID-19, čiže zdravotníckych pracovníkov, osoby, ktoré profesionálne zabezpečujú starostlivosť, transport a diagnostiku pacientov, zamestnancov zariadení sociálnych služieb, terénnych sociálnych pracovníkov, seniorov nad 75 rokov či ľudí, ktorí poskytujú duchovnú službu pre pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici alebo v domovoch sociálnych služieb,“ uviedla pre Rádio Košice Monika Krišková z UNLP.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Mobilná vakcinačná jednotka UNLP očkuje seniorov a zamestnancov priamo v domovoch sociálnych služieb v rámci Košického kraja, čo potvrdila aj Krišková:

Posledné dva týždne očkujeme učiteľov, pedagógovia do 55 rokov sú očkovaní vakcínou Astra Zeneca, pedagógovia nad 55 rokov dostávajú vakcínu Comirnaty od dodávateľa Pfizer a BioNTech, poprípade Modernu. Vakcín máme momentálne dostatok, očkuje sa postupne, prioritne sa musí poskytnúť druhá dávka vakcíny tým, ktorí už boli zaočkovaní prvou.“

Hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková potvrdila, že do 8 nemocníc na východe bolo od 5. januára dodaných vyše 35 500 dávok vakcín od spoločnosti Pfizer. Zároveň obdŕžali aj ďalšie vakcíny, a to AstraZeneca na očkovanie pedagogických zamestnancov.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre