Prvá etapa modernizácie električkového depa DPMK sa predĺži

KošiceSpravodajstvo

Dôvodom je nevyhovujúca statika.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) vlani začal s rekonštrukciou električkového depa na Bardejovskej ulici. Projekt je na pokyn rezortu dopravy rozdelený na dve etapy. V rámci prvej ide o modernizáciu dennej údržby. Okrem iného sa realizuje nové zastrešenie odstavného koľajiska a trolejového vedenia, hál pre umývač i dennú údržbu. Pri modernizácii dvoch objektov sa však zistila nevyhovujúca statika.

„Vzhľadom na nepredvídateľné okolnosti, ktoré sa vyskytli počas realizácie stavby, bude potrebné rozšíriť rozsah rekonštrukcie týchto objektov. Uvedené bude mať vplyv na termín ukončenia celkového diela projektu prvej etapy modernizácie,“ uviedla pre Rádio Košice hovorkyňa DPMK Vladimíra Bujňáková.

Presný čas predĺženia prác zatiaľ nie je známy. Riaditeľ DPMK Vladimír Padyšák začiatkom roka vyjadril obavu nad dodržaním harmonogramu prác:

„12. mesiac v roku 2023 je už, samozrejme, ohrozený z dôvodu tej situácie, ktorá tu je. Komunikujeme na pravidelnej báze s ministerstvom, čiže urobíme všetko pre to, aby to bolo čo najkratšie.“

Foto
Električkové depo sa dočkalo rekonštrukcie  / DPMK

Denná výprava električiek bude počas leta presunutá z Bardejovskej ulice na výjazd na Moldavskú ulicu z dôvodu začiatku rekonštrukcie prednej časti depa. Bujňáková dodala, že práce druhej etapy sa aktuálne realizujú na skelete haly údržby:

„V rámci druhej etapy bude v lete prebiehať realizácia opláštenia objektu, montáž strechy, realizácia podlahy haly a ďalšieho technologického vybavenia haly údržby.“

Pri druhej etape je predpoklad ukončenia v riadnom termíne do konca roka. Celková cena projektu je takmer 24 miliónov eur. Cieľom je pripraviť areál na modernizáciu vozového parku v rámci koľajovej časti a súvisiacich technológií.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre