Prví cestujúci odleteli z Košíc do Albánska

KošiceSpravodajstvo

Pri mori boli za takmer dve hodiny.

Z Letiska Košice dnes odletel prvý priamy let do Albánska, čo odštartovalo letnú sezónu cestovnej kancelárie Čedok z metropoly východu. Klienti tam môžu odletieť raz týždenne, konkrétne každý pondelok do polovice septembra, a to na palube lietadla spoločnosti Smartwings. Ide o Boeing 737 s kapacitou 189 miest, pričom tento charterový let trvá zhruba dve hodiny.

„Slovákov to stále častejšie láka okrem známych a obľúbených destinácií aj na menej obvyklé miesta. Jedným z takých je aj Albánsko, ktoré sa objavuje v hľadáčiku cestovateľov čím ďalej tým častejšie a vlani sa s prehľadom stalo skokanom roka v našich predajoch. Aby sme turistom cestovanie k Jadranu čo najviac uľahčili, rozhodli sme sa po Bratislave spustiť priame charterové lety aj z Košíc. Teší nás, že prvý let do Tirany bol vypredaný a že úspešne pokračujeme v expanzii Čedoku na Slovensku. Nadchádzajúce leto našim klientom prinesieme požadované novinky a odlety z troch slovenských letísk, z Košíc, Bratislavy a z Popradu,“ povedal country manažér Čedoku Juraj Sliacky.

Foto
Charterový let z Košíc do Albánka trvá zhruba dve hodiny (Ilustračná fotografia)  / Letisko Košice

Albánsko je krajinou jedinečných pláží, jazier, ale aj hôr či histórie. Turisti ocenia rôzne výlety a zážitky vrátane plavby po Komanskom jazere či návštevy jaskyne Pëllumbas.

„Srdečne vítame Čedok v Košiciach a tešíme sa, že obohatí ponuku dovolenkových letov z Košíc o lety na Rodos, do Turecka a hlavne do albánskej Tirany, ktorej popularita v poslednom čase rastie raketovým tempom,“ reagoval výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Thomas Dworschak.

Klienti Čedoku si môžu vybrať ubytovanie v štvorhviezdičkových hoteloch, v päťhviezdičkových rezortoch s all inclusive, v hoteloch pre dospelých či s detským klubom s vlastnými animátormi. Asistenciu a výlety zabezpečia slovenskí alebo českí delegáti a sprievodcovia.

Slováci si môžu zvoliť jednu z takmer 20 destinácií. Z Košíc sa lieta aj na grécky Rodos alebo na Tureckú riviéru, čo je novinka aj pre Poprad, kde uplynulý týždeň odštartovali charterové lety do Antalye s Corendon Airlines. Z metropoly východu sú dostupné aj poznávacie zájazdy či predĺžené víkendy napríklad do Dublinu, Bulharska, Turecka, Grécka aj Albánska.

Komentáre