Prvý seniorský hetrik Rapáča, 17-ročný Faith si otvoril gólový účet

KošiceŠport

Košickí hokejisti boli v súboji proti Novým Zámkom jasnými favoritmi, no počas prvých dvoch tretín to vyzeralo na drámu. V úvode tretej dvadsaťminútovky dokonca hostia vyrovnali na 2:2 a vyše sedem tisíc divákov v Steel aréne znervóznelo.

Foto
Košičania nasúkali Zámkom sedmičku / KOŠICE ONLINE

Druhý inkasovaný gól však "oceliarov" zdravo nasrdil a to, čo prišlo potom, možno pokojne nazvať gólovým uragánom. Zverencom Petra Draisaitla stačilo na strelenie piatich gólov necelých desať minút a na svetelnej tabuli zrazu svietil výsledok 7:2.

"Mali sme slabší začiatok a trochu sme podcenili súpera. Nemali sme pritom na to dôvod, pretože Nové Zámky sú veľmi húževnaté. Potom sme sa však rozbehli a dopadlo to dobre," skonštatoval spokojným tónom útočník Branislav Rapáč, ktorý počastoval brankára Christiána Pavlasa tromi gólmi. "Hetrik som zaznamenal naposledy v siedmej triede proti Humennému. Čakal som na to teda dlho a som rád, že som sa dočkal prvýkrát aj medzi seniormi," odfúkol si 26-ročný Spišiak, ktorého teraz pochopiteľne čaká poplatok do kasičky tímového pokladníka Václava Čížeka: "Čížo mi už niečo spomínal a asi to nebude najlacnejšie. Určite však niečo prihodím do pokladnice, alebo pozvem chalanov na nejakú svačinku."

Platiť bude aj 17-ročný útočník Roman Faith, ktorý zaznamenal svoj prvý gól kariéry do siete striedajúceho Patrika Nechvátala.

"Ostal som na ľade trochu dlhšie, prišli tam Skokan so Sukeľom a vybojovali puk. Ten sa potom ku mne odrazil aj so šťastím. Zo svojho prvého gólu mám samozrejme radosť a verím, že pri platbe mi dajú nejakú študentskú zľavu," rozosmial sa mladý košický odchovanec, ktorý predviedol po svojom presnom zásahu veľavravné gesto v podobe ruky vystretej k nebu. "Tá emócia bola úprimná a patrila môjmu  dedovi a pánovi trénerovi Svitekovi. Dedo ma roky podporoval a bol mojim najväčším fanúšikom a pán Svitek ma veľmi podporoval a v kariére mi určite pomohol."

Pamätný puk vzal z ľadu obranca Žiga Pavlin a teraz poputuje na čestné miesto v domácej vitríne. Radosť z prvého gólu však umocnilo hlavne presvedčivé víťazstvo. "Nerodilo sa vôbec ľahko, ale v tretej tretine sme to strhli na svoju stranu. Napokon je to pekný výsledok a podstatné bolo, že sme si hrali celý zápas svoju hru. Súper hral na tri päťky a bolo otázkou času, kedy to zlomíme."

Galéria k článku

Veľký večer zaznamenal aj útočník Michal Chovan, ktorý si do štatistík pripísal päť asistencií a zopakoval tak výkon z konca septembra, keď zaznamenal na ľade Nitry bilanciu 1+5. 

"Je to pekné a som za to rád. Je to však výsledok hry celej päťky a podstatné je, že sme ten zápas aj napriek nepriaznivému vývoju zvládli," upozornil 32-ročný zvolenský odchovanec. 

Košičania vstúpia do nadstavbovej fázy z tretej pozície, pričom na prvú Banskú Bystricu strácajú päť bodov.

"Pred nami je ešte desať zápasov a tým pádom 30 bodov. Určite chceme skončiť čo najvyššie a myslím si, že tento rok bude extra výhodou skončiť na prvom, alebo druhom mieste," upozornil Branislav Rapáč, na ktorého nadviazal Michal Chovan. "Určitá spokojnosť tam byť musí. Liga je vyrovnaná a tretie miesto nie je zlou východiskovou pozíciou. Rozdiely sú minimálne a teraz nás čakajú ďalšie ťažké zápasy. Určite chceme ísť ešte vyššie."

HC Košice - HC Nové Zámky 7:2 (0:0, 2:1, 5:1)

Góly: 35. Haščák (Klhůfek, Chovan), 37. Rapáč (Chovan, Pavlin), 44. Rapáč (Chovan, Haščák), 46. Klhůfek (Haščák, Chovan), 51. Rapáč (Chovan, Zeleňák), 52. Bortňák (Klhůfek, Milý), 53. Faith (Sukeľ, Skokan) - 29. Holovič (Drtina, Obdržálek), 42. Rogoň (Labreque). Rozhodovali: Snášel, Kókai - Kis-Király (obaja Maď.), Bogdaň, vylúčení: 5:8 na 2 min., navyše Skokan (Koš.) a Hatala (N. Zám.) 10 min. za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7067 divákov. Zmeny: 52. Nechvátal namiesto Pavlasa (N. Zám.)
HC Košice: Škorvánek - Pavlin, Repe, Růžička, Koch, Čížek, Zeleňák - Rapáč, Chovan, Haščák - Faith, Skokan, Sukeľ - Paršin, Bortňák, Klhůfek - Milý, Eliáš, S. Nagy
HC Nové Zámky: Pavlas (52. Nechvátal) -  Hatala, Labrecque, Drtina, Fereta, Magovac, Pavúk,  Hain - Števuliak, Bajtek, Andrisík - Obdržálek, Fábry, Jurík - Mikula, Holovič, Rogoň - Ondrušek

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Mňa dnes najviac potešilo asi to, že mladík Roman Faith strelil svoj prvý gól. Celý rok tvrdo pracuje a zaslúžil si to. Takisto Dalibor Bortňák. Dnešným zápasom sme zakončili základnú časť, po ktorej sme obsadili 3. miesto. Za to si tím zaslúži pochvalu."
Miroslav Mosnár, tréner HC Nové Zámky: "Prvá tretina bola v našom podarí celkom dobrá, ale oslabenia nás stáli veľa síl. Podobné to bolo aj v druhej tretine, Košičania nás veľmi nepúšťali z nášho obranného pásma. Od stavu 4:2 už bolo na ľade iba jedno mužstvo. Mňa mrzí, že hráči, ktorí mali mužstvo ťahať, to akoby zavreli. Ani samotný výsledok ma nemrzí tak veľmi ako spôsob akým sme zápas ukončili."

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre