Ramos vyrovnal Casillasa v počte reprezentačných štartov: „Je to odmena za drinu.“

EurópaŠport

Španiel Sergio Ramos vyrovnal v kvalifikačnom dueli ME 2020 proti Faerským ostrovom rekord v počte štartov v najcennejšom drese. Jediným rekordérom bol až doteraz brankár Iker Casillas so 167. štartmi.

Stopér Realu Madrid debutoval v národnom drese pred štrnástimi rokmi proti Číne. Tridsaťtriročný Ramos získal so španielskou reprezentáciou tituly na MS 2010 i ME v rokoch 2008 a 2012. V roku 2016 prevzal kapitánsku pásku v reprezentácii práve po Casillasovi. Už v októbri môže rodák z Camasu prepisovať históriu španielskeho futbalu. Zoznam svojich reprezentačných štartov môže rozšíriť o ďalšie dva. Španielov čakajú zápasy s Nórskom a Švédskom. „Vyrovnať sa Ikerovi nebolo jednoduché, je to istá odmena za to všetko úsilie, za roky driny," povedal Ramos. Jeho historický zápis potešil aj samotného Casillasa, s ktorým dlhé roky nastupoval za Real Madrid. „Gratulujem ku všetkým 167 zápasov, kamarát. Dúfam, že ťa ich čaká ešte viac," odkázal Casillas.

Foto
Sergio Ramos / TASR

Už len deväť štartov chýba Ramosovi do vyrovnania európskeho rekordu v počte zápas v reprezentácii. Držiteľom rekordu je taliansky brankár Gianluigi Buffon (176). Absolútnym rekordérom v množstve zápasov za národný tím je Egypťan Ahmed Hassan (184). „Štatistiky a rekordy sú na to, aby sa prekonávali. Ak si poviem, že už som dosiahol všetko, potom ukončím kariéru. Zatiaľ však začínam každú novú sezónu s čoraz väčším entuziazmom," dodal Sergio Ramos.

 

Zdroj: TASR

Komentáre