Regulácia dopravy, zmeny v MHD aj parkovanie. Ako sa vyznať v dopravnom chaose počas majstrovstiev?

KošiceSpravodajstvo

Dopravný podnik mesta Košice posilní hromadnú dopravu na trasách, na ktorých sa počíta so zvýšeným náporom domácich aj návštevníkov mesta.

Majstrovstvá sveta v hokeji so sebou do Košíc prinášajú množstvo ľudí a takisto záťaž na hromadnú aj automobilovú dopravu. Takýto nápor si vyžaduje reguláciu osobnej dopravy, zmeny v parkovaní a v prevádzke MHD. Mesto sa snaží odľahčiť osobnú dopravu vytvorením záchytných parkovísk a následne odvážaním fanúšikov k Steel aréne prostredníctvom MHD.

Sedem záchytných parkovísk vznikne pri obchodných domoch na príjazdoch do mesta, jedno z nich bude spoplatnené. Zo smeru Prešov – Košice: príjazdová komunikácia E50, zo smeru Rožňava – Košice: príjazdová komunikácia E57, zo smeru Milhosť, Kechnec, Seňa – Košice: príjazdová komunikácia E71. Podľa mesta by na týchto parkoviskách malo vzniknúť 1 300 parkovacích miest.

Súčasťou každého záchytného parkoviska by mal byť aj infopoint, na ktorom budú brigádnici informovať vodičov a návštevníkov o možnostiach dopravy MHD do Steel arény. Okrem navigácie na kyvadlovú a mimoriadnu dopravu budú v spojení s Mestskou políciou a priebežne budú informovať o obsadenosti záchytných parkovísk. Spolu s brigádnikmi by mala byť na každom parkovisku aj policajná hliadka.

Foto
Sedem záchytných parkovísk vznikne pri obchodných domoch na príjazdoch do mesta, jedno z nich bude spoplatnené / kosice.sk

Dopravný podnik mesta Košice posilní hromadnú dopravu na trasách, na ktorých sa počíta so zvýšeným náporom domácich aj návštevníkov mesta. Pôjde o trasy zo záchytných parkovísk pri obchodných centrách v okrajových častiach mesta do centra k Steel aréne. Mimoriadne aj posilnené spoje budú označené logom šampionátu.

Od 9.5. sa začne regulácia dopravy Nerudovej ulice a budú do nej mať povolený vstup len rezidenti. Zároveň štyri hodiny pred každým zápasom budú regulované ulice Žižková a Jánošíková. Vstup do týchto ulíc bude povolený len pre rezidentov. Mesto Košice upozorňuje vlastníkov rezidentných miest v lokalitách, ktorí sú zaregistrovaní len u EEI, aby sa preregistrovali do mestského parkovacieho systému.

Foto
Dopravné obmedzenia budú riadne vyznačené prenosným dopravným značením a riadené štátnou a mestskou políciou / kosice.sk

Počas uzávery v regulovanej zóne nebude umožnený vjazd vozidlám iných návštevníkov a účastníkov cestnej premávky. Dopravné obmedzenia budú riadne vyznačené prenosným dopravným značením a riadené štátnou a mestskou políciou. V okolí Steel arény bude zvýšený výkon služby policajných zložiek.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre