Regulované parkovanie bude aj pri amfiteátri a cintoríne

KošiceSpravodajstvo

Zmeny schválili košickí mestskí poslanci na mimoriadnom rokovaní.

Parkovisko pri amfiteátri a pri verejnom cintoríne bude od 10. júna patriť pod zónu regulovaného parkovania. Zmeny schválili košickí mestskí poslanci na stredajšom (15.5.) mimoriadnom rokovaní.

„Cieľom všeobecne záväzného nariadenia (VZN) je rozšírenie zóny regulovaného parkovania v časti veľkého parkoviska pri amfiteátri o priľahlé parkovisko pred vstupom do areálu amfiteátra, pričom by sa tieto parkoviská prepojili do jedného závorového parkoviska,“ uvádza sa v dokumente, ktorý poslanci dnes schválili.

Foto
Parkovisko pred cintorínom bude pre verejnosť spoplatnené po dvoch hodinách státia / TASR

Ide aj o zmeny v parkovania v blízkosti verejného cintorína. Parkovacie miesta na Cintorínskej ulici tak budú patriť do tarifného pásma N, kde je hodinová sadzba 0,60 eur.

„Parkovacie miesta na tejto ulici pôvodne vznikli ako náhrada za parkovacie miesta pri verejnom cintoríne počas rekonštrukčných prác,“ uviedol magistrát.

Parkovisko pred cintorínom bude pre verejnosť spoplatnené po dvoch hodinách státia. Zatupiteľstvo schválilo aj ustanovenia o parkovaní vozidiel na poskytovanie kuriérskych, poštových služieb. Horná hranica času zastavenia alebo státia tak po novom bude desať minút.

 

Zdroj: TASR

Komentáre