Rekonštrukcia Angels Arény bude hotová v apríli

KošiceSpravodajstvo

Práce boli sprevádzané komplikáciami.

Stavebné práce na košickej Angels Aréne sa začali presne pred rokom. Jedným z dôvodov pre jej rekonštrukciu bola chýbajúca infraštruktúra, ktoré bola nutná pri organizovaní medzištátnych zápasov. Aréna bude mať po novom miestnosti pre trénerov, rozhodcov, či dopingové kontroly.

„Ak všetko pôjde dobre, stavebná firma nám oznámila, že by chcela koncom februára mať halu v takom stave, že nám ju postupne začne odovzdávať. Následne prichádza ku kolaudačnému konaniu, a tak, ako sme spomínali, myslíme si, že v apríli, ak nebudú žiadne problémy, by sme mohli mať budovu skolaudovanú,“ uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Termín dokončenia bol pritom pôvodne stanovený o päť mesiacov neskôr. Počas rekonštrukcie musel zhotoviteľ konzultovať viacero úkonov s Pamiatkovým úradom. Športový stánok totiž kedysi slúžil ako jazdiareň a v súčasnosti je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

„Zakladanie na bočných tribúnach sa pôvodne nerobilo a bolo to len na nejakej 5 až 7-centimetrovej doske. Akonáhle sme to odkryli, tak vznikali naviac práce, ktoré sme nemohli nechať tak, a aj so statického, aj z iných hľadísk, sme museli pristúpiť k tomu, aby sa to spravilo tak, ako sa má,“ vysvetlil generálny projektant Radoslav Levčík.

Foto
Rekonštrukcia by mala byť hotová v apríli / TASR

Aréna nebude slúžiť len basketbalu, ale aj futsalu, florbalu, hádzanej i volejbalu.

„To bude multifunkčné športovisko, ktoré bude slúžiť prioritne pre mládežnícky šport a ja pevne verím ako šéf oddelenia športu v meste Košice, že sa nám konečne podarí vybudovať takú halu, ktorá bude spĺňať medzinárodné štandardy na akékoľvek európske, či svetové podujatie,“ dodal vedúci oddelenia športu a mládeže Mário Švec.

Po viacerých finančných dodatkoch sa nakoniec cena haly vyšplhala na viac ako tri milióny eur. Okrem športu poslúži aj kultúrnym podujatiam a jej kapacita dosiahne 850 miest na sedenie.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre