Rekonštrukcia Mestského úradu v Prešove prinesie úsporu nákladov

PrešovSpravodajstvo

Projekt bol vyčíslený na vyše 1,6 milióna eur.

Prešovská samospráva začala s rekonštrukciou budovy mestského úradu (MsÚ) na Jarkovej ulici. Cieľom projektu je zníženie energetickej náročnosti objektu.

„Veľmi ma teší, že tento projekt realizuje prešovská firma a že môžeme budovu obnoviť s finančnou podporou Európskej únie, ktorá pokryje až 95 percent nákladov. Rekonštrukciou usporíme značné množstvo energie a prispejeme tak k zníženiu negatívneho dosahu na životné prostredie,“ povedala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Foto
Mestský úrad / Mesto Prešov

Súčasťou projektu je zateplenie budovy či výmena zatekajúcej strechy. Ako informovala tlačová referentka MsÚ v Prešove Lenka Šitárová, pribudnú aj nové okná, dvere a klampiarske prvky:

„Zároveň vymenia aj svietidlá a zmodernizuje sa sústava vykurovania. Obnova zahŕňa i modernizáciu systémov chladenia a osadenie rekuperačnej jednotky. Práce potrvajú do konca roka 2020.“

Projekt bol vyčíslený na vyše 1,6 milióna eur vrátane DPH, pričom výška nenávratného finančného príspevku v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia je viac ako 1,5 milióna eur. Na financovaní projektu sa podieľa aj mesto, a to sumou takmer 81-tisíc eur.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre