Rekonštrukcia sochy, Útulná knižnica či Živý park: Furča pozná víťazné projekty financované z participatívneho rozpočtu

KošiceSpravodajstvo

Miestna samospráva na to vyhradí takmer 20-tisíc eur.

Projekty z participatívneho rozpočtu zveľaďujú viacero košických mestských častí, ku ktorým sa po novom pridá aj Furča. V prvom ročníku sa totiž našli tri víťazné projekty. Tie vzišli z viac ako tisíc hlasov.

„Konkrétne rekonštrukcia Sochy zvestovania – Socha Panny Márie v celkovej hodnote 7910 eur. Druhým projektom bola Útulná knižnica. Tam je zámerom obohatiť interiér a priestor pre deti, ako aj rodičov. Hodnota projektu je 3700 eur. Živý park pri fontáne je tretím projektom, ktorý sa bude financovať  v hodnote 8000 eur. Bude realizované nové pódium v strede nášho sídliska,“ uviedol pre Rádio Košice starosta mestskej časti Dargovských hrdinov Dominik Babušík.

Foto
Projekty z participatívneho rozpočtu zveľaďujú viacero košických mestských častí, ku ktorým sa pridá aj Furča / TV KOŠICE

Hlasovanie začalo koncom decembra minulého roka, pričom trvalo približne mesiac. Miestna samospráva vyhradí na projekty takmer 20-tisíc eur. Za zmienku stojí aj návrh vytvorenia oddychových zón na ulici Na hore, ktorý neuspel len o jeden hlas. Mestská časť sa posnaží víťazné projekty obsahovo doladiť do konca roka.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre