Rekonštrukcia ZŠ Mirka Nešpora v Prešove sa skončila

PrešovSpravodajstvo

Budova je po novom energeticky úspornejšia.

Základná škola (ZŠ) Mirka Nešpora v metropole Šariša sa dočkala rozsiahlej rekonštrukcie, pričom stavebné práce boli nedávno ukončené. Lenka Šitárová z Mestského úradu v Prešove skonštatovala, že budova je po novom energeticky úspornejšia:

„Rekonštrukciou sa zlepšili tepelnotechnické vlastnosti budovy, obvodové steny a strecha boli zateplené, pôvodné drevené okná nahradili plastové s izolačným trojsklom a vymenené bolo aj osvetlenie a vzduchotechnika. Realizáciou opatrení na zníženie spotreby palív a energie v budove sa podarí dosiahnuť úsporu nákladov na prevádzku celého objektu.“

Foto
ZŠ Mirka Nešpora sa dočkala rekonštrukcie / Mesto Prešov

V rámci rekonštrukcie sa obnovili prístrešky nad vstupmi do budovy. V priestore šatní pri telocvični je vynovený východ z budovy, okolo ktorej bol vybudovaný odkvapový chodník z betónovej vibrolisovanej dlažby so šírkou pol metra. Projekt za viac ako 1,1 milióna eur bol financovaný z eurofondov, konkrétne z Operačného programu kvalita životného prostredia vo výške takmer 984-tisíc eur a spolufinancovanie samosprávy bolo na úrovni zhruba 154-tisíc eur.

Komentáre