Rekonštrukcie chodníkov na Južnej triede v Košiciach si vyžiadajú obmedzenia

KošiceSpravodajstvo

Práce by mali trvať päť mesiacov.

Časť chodníka na pravej strane Južnej triedy od križovatky s Rastislavovou po Hotel Rocca sa začala opravovať ešte na jeseň minulého roka. Po odstúpení pôvodného zhotoviteľa však mesto Košice vyhlásilo nové verejné obstarávanie na dokončenie úseku v smere k Mostu VSS a na opačnej strane od mosta k Rybe.

Nový zhotoviteľ ponúkol cenu vo výške viac ako 242-tisíc eur, čo bolo o 31 percent menej ako predpokladaná hodnota zákazky. Práce budú trvať najviac päť mesiacov a vyžiadajú si čiastočné uzávierky chodníka. Chodci a cyklisti budú môcť využiť chodník na opačnej strane.

Foto
Mesto opraví v tomto roku približne 14 kilometrov chodníkov / Mesto Košice

Súčasťou prác bude oprava krytu chodníka pre chodcov aj cyklistov. V miestach s narušeným podložím je navrhnutá jeho výmena. V priestoroch vjazdov do dvorov a priechodov sa vykoná bezbariérová úprava pre osoby so zdravotným postihnutím vrátane doplnenia prvkov pre nevidiacich.

V tomto roku je v meste naplánovaná súvislá oprava približne 14 kilometrov chodníkov. Momentálne sa rekonštruuje infraštruktúra na Laboreckej, Sofijskej, Jarnej, Gemerskej a ulici Slobody. Zároveň je v pláne druhá fáza výstavby cyklochodníka na Popradskej ulici, na sídlisku Furča a tiež aj od minerálneho prameňa na Gajdovke k tenisovým kutom na Aničke. Na jeseň by sa zároveň malo začať s výstavbou cyklistickej cestičky na sídlisku KVP.

Komentáre