Repatriantov vozia už aj do Tatier

VýchodKoronavírus

Ústredný krízový štáb o tom neinformoval samosprávu.

Kapacity štátnych zariadení v Gabčíkove, na Donovaloch a v Liptovskom Jáne sa zapĺňajú. Ide o miesta, kde sú v karanténe Slováci, ktorých ministerstvo zahraničia priviezlo domov z krajín postihnutých novým koronavírusom. V sobotu (21.3.) popoludní prišiel prvý autobus s repatriantmi už aj do Vysokých Tatier.

V zariadení ministerstva obrany v Tatranských Zruboch budú v karanténe Slováci, ktorých priviezli z Nemecka. Primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš je sklamaný z toho, že o tomto rozhodnutí ho nik z Ústredného krízového štábu neinformoval.

„Jednoznačne je pre nás prioritou ochrana našich obyvateľov. Preto musíme hneď informovať ľudí o situácii, ktorá nastala v meste a najmä v časti Tatranské Zruby, aby boli ľudia čo najviac chránení a aby sa predišlo nákaze,“ tvrdí náčelník Mestskej polície Jozef Štefaňák.

Foto
Prvý autobus s repatriantmi vo Vysokých Tatrách / RÁDIO KOŠICE

Po zaplnení zariadenia v Tatranských Zruboch budú Slovákov zo zahraničia privážať aj do strediska Kremenec uprostred Tatranskej Lomnice. Obyvatelia tejto časti mesta Vysoké Tatry netaja obavy a netají ich ani primátor:

„Myslím si, že lepšie je posielať ľudí do nižšie položených oblastí. Vieme, že tento vírus s teplotou nad 20 stupňov stráca svoju životaschopnosť. Skôr by sa mali umiestňovať nie v nadmorskej výške 1010 metrov, ale niekde v nižšie položených oblastiach.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre