Revitalizácia vnútroblokov na Mukačevskej ulici v Prešove zahŕňala aj obnovu vozovky, chodníkov či zelene

PrešovSpravodajstvo

Celkovo vzniklo 54 nových parkovacích miest.

Na Mukačevskej ulici v Prešove sa ozýval stavebný ruch. Po tom, čo chodník, ktorý vedie k tamojšej škôlke, sa dočkal rekonštrukcie, samospráva zrealizovala aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov, konkrétne na Mukačevskej ulici č. 2 – 16 a 90 – 94. Okrem iného išlo o výmenu povrchu vozovky a obrubníkov či vybudovanie celkovo 54 nových parkovacích miest vrátane priestoru na odpadové nádoby.

„Teší ma, že sa nám darí pokračovať v budovaní nových parkovacích plôch a revitalizovaní verejných priestranstiev, čo zvyšuje kvalitu života v našom meste, ale aj príťažlivosť celého okolitého prostredia v tejto lokalite. Verím, že obyvatelia ocenia aj novovysadenú zeleň a použitie materiálov prospešných pre zlepšenie klimatickej situácie a udržiavanie vody v prostredí,“ povedala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Foto
Vnútrobloky na Mukačevskej ulici sa dočkali revitalizácie / Mesto Prešov

Hovorca radnice Vladimír Tomek spresnil, že v rámci obnovy zelene boli vysadené desiatky stromov a revitalizácie sa dočkali aj cestné ostrovčeky a okolie vybudovaných parkovacích plôch:

„Pri budovaní nových parkovacích plôch bola využitá dlažba, ktorá je obzvlášť šetrná k životnému prostrediu. Jej hlavnou výhodou oproti asfaltovému podkladu je udržiavanie vody v prostredí, vďaka čomu sa zlepšuje aj závlaha okolitej zelene. Zároveň je možné pri prípadných rekonštrukciách inžinierskych sietí dlažbu rozobrať a opätovne zložiť. Jednotlivé parkovacie miesta oddeľuje farebne odlíšená dlažba, čo spĺňa moderné štandardy realizácie parkovacích miest nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí,“ uviedol Tomek s tým, že projekt bol vyčíslený na takmer 81-tisíc eur.

Komentáre