Rezort práce prerozdelí humanitárnu pomoc takmer sto rodinám z obce Pichne

VýchodSpravodajstvo

Celkovo ide o viac ako 77-tisíc eur.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky (MPSVR SR) pošle rodinám z obce Pichne humanitárnu pomoc vo výške viac ako 77-tisíc eur. Východ Slovenska koncom júna bojoval s bleskovými povodňami. Štyri vlny prívalových dažďov zasiahli aj Pichne, kde spôsobili rozsiahle materiálne škody.

Michaela Slivková Kirňaková z tlačového a komunikačného odboru MPSVR SR informovala, že 97 rodín požiadalo o dotáciu na podporu humanitárnej pomoci, pričom príslušná komisia ju schválila všetkým žiadateľom.

Foto
Pichne zasiahli štyri vlny prívalových dažďov / TASR

„Sme tu na to, aby sme ľuďom pomáhali. Preto, ak sa niekto ocitne v obdobnej situácii, môže ministerstvo kedykoľvek požiadať o humanitárnu pomoc. Obzvlášť v takýchto nečakaných situáciách je pomoc ľuďom, rodinám veľmi dôležitá,“ povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Ako vysvetlila Slivková Kirňaková, o dotáciu na podporu humanitárnej pomoci môže požiadať osoba v krízovej životnej situácii alebo v mimoriadne nepriaznivej sociálnej situácii:

„Ministerstvo môže poskytnúť žiadateľovi na riešenie tejto situácie humanitárnu pomoc najviac v sume 800 eur v jednom kalendárnom roku.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre