Robte, čo milujete! Odkazuje mladým hviezda slovenského MMA Boráros

KošiceŠport

Zatiaľ čo niektoré tradičné športy bojujú s čoraz slabším záujmom zo strany mládeže, v prípade MMA platí pravý opak. Bojovníkov túžiacich zažiť svoje slávne momenty v klietkach pribúda geometrickým radom. Zatiaľ čo pred pár rokmi sledovali predovšetkým hviezdy svetového formátu a lá Conor McGregor, dnes si už môžu lepiť na steny aj plagáty slovenských šampiónov.

Foto
Gábor Boráros / KOŠICE ONLINE

Medzi najväčšie hviezdy slovenského MMA patrí 27-ročný Gábor Boráros. Bojovník z Dunajskej Stredy sa pre tento šport rozhodol pred desiatimi rokmi a odvtedy si vybojoval silnú pozíciu. Tú umocnili predovšetkým jeho víťazstvá v rámci podujatí Oktagon.

Víťaz historicky prvého Oktagonu prišiel do Košíc podporiť účastníkov blížiaceho sa galavečera Oktagon Prime, ktorý si priaznivci MMA užijú 26. apríla v Crow Aréne.

„Ja som bol v Košiciach viackrát a vždy som tu cítil silnú podporu. Teší ma, že ľudia sledujú Oktagon  jeho popularita rastie každým rokom,“ rozhovoril sa pre košiceonline.sk Gábor Boráros.

Foto
Gábor Boráros s opaskom pre víťaza Oktagonu / KOŠICE ONLINE

To, že ide o hviezdu prvej veľkosti, potvrdil záujem zo strany verejnosti. Bezprostredne po jeho príchode do jedného z košických obchodných centier sa okolo neho vytvoril hlúčik a nasledovali dlhé minúty trávené selfie fotografiami.

„Keď sme s tým začínali, tak som určite nečakal, že budem slávnym športovcom. Nikdy by som nepovedal, že budem nejakou hviezdou, ale musím povedať, že ma to veľmi teší. Ľudia sa chcú so mnou fotiť, chcú môj podpis, médiách majú záujem o rozhovory. Je to bomba!“ pousmial sa bojovník z Octagon Fighting Academy.

Za základ svojho úspechu považuje intenzívny tréning (5-krát týždenne), no predovšetkým neutíchajúcu túžbu víťaziť.

„Ja som nechcel prehrávať nikdy. Bojovníci v klietke to majú v sebe. Sme víťazné typy a neznášame prehry,“ upozornil Boráros. „Každý z nás ide do zápasu s tým, že ho vyhrá, ale faktom je, že sa to môže podariť iba jednému z účastníkov zápasov. Musíte sa teda naučiť prijať aj porážku. Podstatné je, aby išlo o férový boj a nechali ste tam všetko.“

Foto

Z pohľadu svojich cieľov do budúcnosti má jasno. Splnením sna by bol prienik do niektorej z prestížnych svetových sérií, no podstatné je „vyhrať každý ďalší zápas!

Pre svojich mladších nasledovníkov má Gábor jednoduchú radu: „Musíte mať správnu motiváciu. Musíte robiť to, čo milujete a obetovať preto všetko,“ pridal Gábor Boráros.

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre