Rodiny s deťmi môžu na východnom Slovensku cestovať za jedno euro

VýchodSpravodajstvo

Výhoda platí cez víkendy a počas sviatkov.

Zľavu na cestovanie pre rodiny zaviedol Košický kraj ešte v roku 2019 s cieľom motivovať verejnosť k využívaniu verejnej dopravy nielen počas ciest do zamestnania a škôl, ale aj pri cestách za výletmi v kraji. Počas víkendov a sviatkov môžu rodiny cestovať autobusmi za jedno euro, a to bez ohľadu na to, ako ďaleko sa vyberú. Rovnaké pravidlá platia aj v rámci Prešovského kraja.

„V praxi to môže vyzerať tak, že ak sa vyberie napríklad štvorčlenná rodina, dvaja rodičia a dve deti, z Košíc na Zemplínsku šíravu, zaplatia za cestu spolu len štyri eurá. Bez zľavy by v tomto prípade každý dospelý zaplatil za lístok 3,50 eura a každé dieťa 2,20 eura. Pri takomto víkendovom cestovnom tak ušetria dokopy 7,40 eura. Rodiny s deťmi tak môžu objavovať prírodné a kultúrne zaujímavosti východného Slovenska za mimoriadne výhodné cestovné, čo sa obzvlášť oplatí pri aktuálnych cenách pohonných hmôt,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Foto
Zvýhodnené cestovné platí počas víkendov a sviatkov / TASR

Podmienkou pre využívanie víkendových lístkov je spoločná cesta minimálne dvoch členov rodiny, z ktorých je aspoň jedna osoba dospelá a cestuje s ňou aspoň jedno dieťa do 15 rokov. Túto výhodu vlani využilo takmer 7-tisíc cestujúcich, z toho 2757 v Prešovskom kraji a 4055 v Košickom. Najviac víkendových lístkov bolo vydaných počas letných prázdnin v júli a auguste.

Zľava platí na všetkých linkách zmluvných autobusových dopravcov Košického a Prešovského samosprávneho kraja, ktorými sú Arriva Michalovce, eurobus, Bus Karpaty, SAD Humenné, SAD Poprad a SAD Prešov.

 

Zdroj: SITA

Komentáre