Rodiny s deťmi objavia v košickej filharmónii čaro filmovej hudby

KošiceKultúra

Koncert je určený pre návštevníkov od šiestich rokov.

Štátna filharmónia Košice (ŠFK) na nedeľu 26. septembra o 16.00 hod. pripravila koncert pre rodiny s deťmi. Podľa PR manažérky ŠFK Lucie Radzovej je určený pre najmenších návštevníkov od šiestich rokov, ale rovnako aj pre dospelého diváka.

„Pod taktovkou dirigenta Slovenského národného divadla Martina Leginusa sa deti s rodičmi i starými rodičmi ponoria do hudobného dobrodružstva, ktoré im môže byť známe aj z filmového plátna. Vychutnajú si let do krajiny-nekrajiny spolu s Petrom Panom či na vlastné uši zažijú Hviezdne vojny. A rozhodne to nie je všetko.“

Foto
Orchester ŠFK a Martin Leginus / ŠFK/Miriama Fenciková

„Symfonický orchester je z môjho pohľadu najúchvatnejší fenomén v hudobnom umení. Rozmanitosť zvuku, ktorý nám ponúka, zasahuje najhlbšie zákutia duše. Povyšuje operný žáner aj koncertné umenie, ikonické filmy si bez symfonickej hudby nevieme predstaviť a klasický balet je bez symfonického orchestra nerealizovateľný. Projekt Spoznaj orchester! ponúka nazrieť pod kapotu tohoto fascinujúceho stroja na emócie. Spoločne spoznáme všetky hudobné nástroje symfonického orchestra a zažijeme ich v strhujúcej podobe vo filmovej hudbe,“ skonštatoval dirigent Martin Leginus.

Koncert Spoznaj orchester sa uskutoční v Dome umenia v režime OTP, teda pre očkovaných, testovaných a tých, ktorí prekonali koronavírus.

Komentáre