Ronaldo s Messim pomáhajú nemocniciam, peňaženku otvára aj PSG

EurópaŠport

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo a jeho agent Jorge Mendes sa rozhodli pomôcť trom portugalským nemocniciam v boji proti koronavírusu.

Foto
Pomocnú ruku podáva aj Ronaldo / TASR

Univerzitné nemocničné centrum na severe Lisabonu potvrdilo pre agentúru AFP, že dvojica financuje dve kompletné jednotky intenzívnej starostlivosti, každá má kapacitu desať postelí.

Vybavenie zahŕňa aj respirátory a monitory srdcovej činnosti. Podobnú pomoc dostane aj nemocnica v Porte a Ronaldo je pripravený prispieť tiež na rodnom ostrove Madeira.

Argentínsky futbalista v službách FC Barcelona Lionel Messi venuje milión eur na boj proti novému koronavírusu. Peniaze rozdelí medzi kliniku v Barcelone a nemocnice vo svojej vlasti. Rovnakú čiastku sľúbil pre katalánske nemocnice aj tréner Manchestru City Pep Guardiola. Bývalý tréner Barcelony sa rozhodol pomôcť prostredníctvom nadácie lekárskej fakulty v katalánskej metropole, ktoré o jeho dare informovala na svojom webe.

Francúzsky futbalový majster Paríž St. Germain podporí boj s koronavírusom v krajine sumou 100.000 eur. Dar v tejto výške pre nadáciu tamojšej neziskovej charitatívnej organizácie Secours populaire francais by mal urýchlene pomôcť najzraniteľnejším vrstvám obyvateľstva, najmä starým a osamelým ľuďom a ľuďom bez domova.

PSG chce zároveň v najbližších dňoch spustiť platformu pre zhromažďovanie darov od fanúšikov a partnerov klubu, ktoré budú určené pre zdravotníkov a nemocnice. Vedenie francúzskeho šampióna už v marci podporilo spomínanú nadáciu sumou 400.000 eur na obdobie troch rokov, pripomenula agentúra AFP.

 

Zdroj: TASR

Komentáre