Rozhýbaní Technici športujú na všetkých frontoch

KošiceŠport

Stará pravda hovorí, že študent potrebuje mať otvorenú myseľ a pevný zadok potrebný pre hodiny strávené nad skriptami. Hlava však najlepšie funguje po poriadnom prekysličení a na Technickej Univerzite v Košiciach to vedia veľmi dobre. Aj preto nielenže podporujú športové aktivity svojich študentov, ale vnímajú ich ako neodmysliteľnú súčasť štúdia.

Foto
Vladimír Harčarik počas otvorenia Pohára rektora TU Košice vo futsale / KOŠICE ONLINE

Sme jedna z mála univerzít na Slovensku, ktorá má telesnú výchovu ako povinný predmet. V tomto smere sme veľmi aktívni a môžem povedať, že v poslednom období sa do našich športových aktivít zapojilo 1500 až 2000 študentov,“ rozhovoril sa s hrdosťou v hlase vedúci katedry telesnej výchovy Technickej univerzity Vladimír Harčarik.

Technici teda športujú počas celého akademického roka, no tento týždeň sú v tomto smere ešte aktívnejší. V rámci Týždňa športu pripravila KTV celkovo deväť turnajov a podujatí, ktoré rozhýbali – a ešte rozhýbu – študentov v kolektívnych športoch, ale aj v disciplínach ako sú bouldering či fitness.

„Rozhodli sme sa, že všetky naše športové podujatia organizované v zimnom semestri sústredíme do jedného týždňa. Od pondelka až do piatku si môžu naši študenti, ale aj zamestnanci, vybrať z pestrej ponuky. V tomto smere nám pomáha, že naša univerzita má sedem hál a v tomto smere je infraštruktúrne najlepšie vybavená na Slovensku,“ pokračoval Harčarik.

Galéria k článku

Aktuálny Týždeň športu je súčasťou osláv 17. novembra a zároveň stého výročia univerzitného športu na Slovensku. Z pohľadu prestíže predstavovalo vrchol dvojdňové Finále slovenských univerzít vo florbale, ktorého víťazom sa stal tím z Bratislavy.

„Určite sme to nečakali,“ pousmial sa slovenský reprezentant v službách bratislavského tímu Peter Nehila.

„Musíme byť spokojní, pretože nám vypadlo pár kvalitných hráčov a boli tu silní súperi. Napríklad Žilinská univerzita tu mala hráčov, ktorí hrajú prakticky všetci extraligu. V našom tíme sme boli takí traja. Sme teda veľmi spokojní a nebudem tajiť – aspoň sme získali dvojdňovú ospravedlnenku zo školy,“ dodal s úsmevom najproduktívnejší hráč turnaja.

V rámci zvyšného programu Týždňa športu na Technickej Univerzite sa uskutoční vo štvrtok Turnaj o majstra univerzity v basketbale a v piatok sa uskutoční cyklistický výstup na horskú chatu Lajoška. O dva týždne potom predstavitelia TUKE zorganizujú Majstrovstvá univerzít vo futsale.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre