Rožňava chce zrekonštruovať základnú a materskú školu za takmer 2,7 milióna eur

VýchodSpravodajstvo

Samospráva Rožňavy chce zrekonštruovať základnú školu na Zlatej ulici a materskú školu na ulici Ernesta Rótha s cieľom znížiť ich energetickú náročnosť.

Foto
V rámci projektov mesto Rožňava počíta so zateplením, výmenou okien, elektroinštalácie či vzduchotechniky na základnej a materskej škole. (Ilustračná fotografia) / ZŠ Zlatá 2 Rožňava

Samospráva Rožňavy chce zrekonštruovať základnú školu na Zlatej ulici a materskú školu na ulici Ernesta Rótha s cieľom znížiť ich energetickú náročnosť. Ako vyplýva z oznámení zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, predpokladaná hodnota rekonštrukčných prác v oboch projektoch dosahuje spoločne takmer 2,7 milióna eur.

V rámci projektov mesto Rožňava počíta so ich zateplením, výmenou okien, elektroinštalácie či vzduchotechniky. „Projekt rieši prestavbu strechy, zateplenia, výmenu okien, vchodových dverí hospodárskeho pavilónu a školskej budovy bloku A a B,“ uvádza samospráva v súťažných podkladoch k rekonštrukcii ZŠ.

Ako pre TASR priblížil referent pre komunikáciu, propagáciu a riadenie projektov mesta Štefan Barczi, zámerom samosprávy je znížiť energetickú náročnosť školských budov s cieľom zníženia nákladov na ich prevádzku.

„Mesto Rožňava pripravuje podanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok z Operačného programu Kvalita životného prostredia v rámci aktuálnej výzvy, zameranej na zníženie energetickej náročnosti verejných budov. Predpoklad je, že s realizáciou týchto projektov by sa začalo až po schválení dotácie a následných potrebných kontrolných a administratívnych úkonov v rokoch 2022 – 2023,“ doplnil Barczi.

Samospráva už vyhlásila súťaže na zhotoviteľov rekonštrukcií, práce by v oboch prípadoch mali trvať 18 mesiacov. Predpokladaná hodnota rekonštrukcie MŠ predstavuje 1 174 304,61 eura, predpokladané náklady na rekonštrukciu ZŠ sú 1 507 314,36 eura.

Zdroj: TASR

Komentáre