Rusko obvinilo stanicu BBC zo šírenia teroristickej ideológie

SvetSpravodajstvo

Roskomnadzor, ruský štátny orgán pre dozor nad médiami, oznámil, že bude vyšetrovať, či BBC porušila zákon.

Ruský mediálny regulačný úrad obvinil vo štvrtok britskú stanicu BBC zo šírenia ideológie „teroristických skupín“ prostredníctvom webových príspevkov svojho ruského servisu.

Roskomnadzor, ruský štátny orgán pre dozor nad médiami, oznámil, že bude vyšetrovať, či BBC porušila zákon. „Objavili sme materiály, ktoré šíria ideológie medzinárodných teroristických skupín (citáty teroristu Baghdádího) na webovej stránke BBC v ruštine,“ uviedol Roskomnadzor vo svojom vyhlásení.

Abú Bakr Baghdádí je vodca džihádistickej organizácie Islamský štát (IS). Zákony v Rusku nezakazujú citácie jednotlivcov považovaných za „teroristov“, avšak akákoľvek zmienka o takýchto skupinách musí byť zverejnená s poznámkou, že ide o skupinu, ktorá je zákonom zakázaná.

Foto
Rusko má problém pôsobením BBC na svojom území / TASR

Roskomnadzor dodal, že preskúma, či bol materiál odvysielaný stanicou BBC „v súlade s ruskou protiextrémistickou legislatívou“. BBC vo vyhlásení uviedla, že inkriminované materiály „v plnej miere dodržiavali legislatívu a nariadenia každej krajiny“, v ktorej stanica pôsobí.

Ruské vysielanie BBC je obmedzené len na internet, avšak v uplynulých rokoch sa rozšírilo a disponuje množstvom kvalitných reportérov, ktorí sa často zaoberajú citlivými politickými záležitosťami.

 

Zdroj: TASR

Komentáre