Ryanair otvára svoje prvé lety z Košíc

KošiceSpravodajstvo

Linka spájajúca Košice s letiskom Londýn Southend otvára množstvo príležitostí pre tisícky Slovákov žijúcich v Anglicku.

Ryanair, najväčšia letecká spoločnosť v Európe, dnes (13. 6.) oznámila svoju prvú leteckú  linku z letiska Košice. Linka z Košíc bude prevádzkovaná 3-krát do týždňa do Londýna ako súčasť letného letového poriadku v roku 2019. V rámci programu „Always Getting Better“ ponúka Ryanair okrem iného aj zníženie poplatkov za podanú batožinu a prepojenie letov na Rím, Miláno, Porto a ďalšie letiská.

„Spoločnosť Ryanair s radosťou oznamuje našu prvú linku z Košíc do Londýna Southend začínajúcu v apríli 2019, ktorá bude prevádzkovaná trikrát týždenne ako súčasť nášho letného letového poriadku. Do predaja ponúkame letenky za zvýhodnené ceny od 24,99 eur na lety od apríla, ktoré si môžete zakúpiť už od 15.6.2018 na stránkach www.ryanair.com. Vzhľadom na to, že tieto letenky sa rýchlo vypredajú, cestujúci by nemali váhať a mali by si letenky zakúpiť čo najskôr,“ povedala manažérka predaja a marketingu spoločnosti Ryanair Olga Pawlonka.

Foto
Ryanair, najväčšia letecká spoločnosť v Európe, dnes oznámila svoju prvú leteckú linku z letiska Košice / ryanair.sk

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej je z nového partnera letiska nadšený. „Linka do Londýna je dlhodobo našou najúspešnejšou destináciou, ktorá má stále vysoký rastový potenciál, keďže aktuálne alokovaná kapacita nie je postačujúca a nepokrýva celkový dopyt zo strany cestujúcich. Linka spájajúca Košice s letiskom Londýn Southend otvára množstvo príležitostí pre tisícky Slovákov žijúcich v Anglicku, pre obyvateľov z našej širokej spádovej oblasti a pre turistov z Londýna a jeho okolia, aby mohli objavovať krásy nášho mesta i celého východného Slovenska,“ predstavil potenciál novej linky Tmej.

Navyše, v máji 2019 sa na Slovensku budú konať Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a tím Spojeného Kráľovstva odohrá svoje zápasy v základnej skupine práve v Košiciach. Britskí hokejoví fanúšikovia tak môžu využiť aj toto nové spojenie a prísť podporiť svoje národné mužstvo do Košíc.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre