Ryanair pozastavil letecké spojenie Košice – Praha

KošiceKoronavírus

Dôvodom je zhoršujúca sa epidemiologická situácia.

Koronakríza zasiahla aj letecký priemysel. V septembri boli za prísnych opatrení obnovené lety z metropoly východu. Letisko Košice však oznámilo, že spoločnosť Ryanair kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii dočasne pozastavila letecké spojenie do Prahy. Posledný let pred zavedením tohto nariadenia je naplánovaný na pondelok 19. októbra v popoludňajších hodinách.

Ryanair však avizuje novú leteckú linku Košice – Liverpool. Prví cestujúci by mali odletieť na Letisko Johna Lennona v nedeľu 25. októbra. Ide o prvý priamy let z Košíc do Liverpoolu. Lety by mali byť prevádzkované dvakrát týždenne. Cestujúci budú lietať Boeingom s kapacitou 189 miest. Zároveň spoločnosť Wizz Air od 23. októbra ohlásila reštart linky na letisko Doncaster Sheffield.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

„Severné Anglicko je región, ktorý dlhodobo figuroval v našich strategických plánoch. Sme nesmierne radi, že sa nám v krátkom čase podarilo dohodnúť s našimi partnermi hneď na dvoch linkách. Doncaster Sheffiled je overená a úspešná linka, na ktorú sa Wizz Air vráti po 2,5-ročnej prestávke.

Veľmi sa tešíme spolupráci s Ryanairom na úplne novej linke do Liverpoolu, ktorou sa otvára množstvo nových príležitostí pre cestujúcich z východného Slovenska i severného Anglicka. Je veľkým úspechom, že napriek extrémne zložitej situácii v leteckej doprave sa nám darí zlepšovať leteckú dostupnosť Košíc a celého regiónu východného Slovenska,“ povedal ešte v septembri výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Michael Tmej.

Všetci cestujúci musia mať nasadené rúško počas celej doby letu a zároveň dodržiavať hygienu rúk a odstupy.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre