Sabbatini obsadil na turnaji PGA Tour v Jersey City 43. miesto

SvetŠport

Golfista so slovenským občianstvom Rory Sabbatini si skomplikoval pozíciu v boji o postup na záverečné podujatie sezóny Tour Championship.

V New Jersey Sabbatini nenadviazal na minulotýždňový výkon z Wyndham Championship, kde obsadil šieste miesto. Na turnaji The Northern Trust s dotáciou 9,25 milióna amerických dolárov skončil na delenom 43. mieste.

Foto
Rory Sabbatini  / TASR

Štyridsaťtriročný rodák z juhoafrického Durbanu pritom začal solídne, keď po úvodnom kole mal na konte tri údery pod par ihriska. V nasledujúcich dňoch sa mu však darilo o čosi menej a klesol približne do polovice výsledkovej listiny. Vo štvrtom kole sa Sabbatini zlepšil a štyrikrát zaknihoval birdie pri jedinom bogey, čím sa posunul o dvadsať miest vyššie na konečnú 43. priečku s bilanciou -4.

Ešte pred týždňom mal Sabbatini, v tej dobe 36. hráč v poradí FedexCupu, veľkú šancu na postup medzi elitnú 30-tku golfistov, ktorí si zahrajú na záverečnom podujatí sezóny v rámci okruhu PGA Tour. Po nepresvedčivých výkonoch v Jersey City si však pohoršil o deväť miest a klesol na 45. miesto. Poslednú šancu vylepšiť si svoje postavenie bude mať na tohtotýždňovom turnaji BMW Championship (15. - 18. augusta).

Prvenstvo na turnaji The Northern Trust slávil domáci americký hráč Patrick Reed, ktorý triumfoval so skóre -16 a pred najbližším konkurentom Mexičanom Abrahamom Ancerom uspel o jeden úder.   

 

Zdroj: SITA

   

Komentáre