Sabinov pripravuje tradičný jarmok aj Dni mesta

VýchodKultúra

Udalosti sa nesú v znamení kultúry.

Letná sezóna so sebou prináša aj tradičné jarmoky, ktoré nesmú tento rok chýbať ani v Sabinove. Východniari sa môžu od 15. do 17. júna tešiť už na jeho 49. ročník, ktorý prinesie nabitý kultúrny program. Ešte pred samotným jarmokom však odštartujú už túto sobotu (10.6.) Dni mesta.

„Ústredná téma tohtoročných Dní mesta Sabinov sa bude niesť v duchu otvorenia Prvého kultúrneho domu na východnom Slovensku v roku 1934 práve v Sabinove. Pri tejto príležitosti otvoríme výstavu s názvom Kultúra pod strechou, kde vás prevedieme genealógiou kultúry v našom meste. Kultúrne centrum na Korze odštartuje aj Deň otvorených dverí. Návštevníci si tu budú mať možnosť vlastnoručne vyraziť svoju sabinovskú mincu pre šťastie alebo na pamiatku,“ priblížil riaditeľ Mestského kultúrneho strediska Jozef Váhovský.

Foto
Tradičný jarmok so sebou prinesie novinku / TASR

Jednotlivé body programu sa uskutočnia po celom meste či už v kultúrnom stredisku, mestskej knižnici alebo aj v športovom areáli. Súčasťou Dní mesta sú totiž súťaže v tenise či bežeckej štafete, kultúrne prednášky aj galavečer. Budúci štvrtok (15.6.) sa teda pridá aj jarmok, ktorý so sebou prinesie aj novinku.

„Hlavnou atrakciou a novinkou tohtoročného jarmoku bude ruské kolo s výškou 33 metrov v centre jarmoku. Jarmočný program bude prezentovaný počas troch dní s heslom V Sobinove mesce jurmak budze. Hlavné pódium pri ÚPSVaR v Sabinove bude v čase hlavných večerných predstavení ohradené so symbolickým vstupným, dodal Váhovský.

Nezabudlo sa ani na najmenších. Celá sobota (17.6.) sa bude pri soche Oscara niesť v duchu detského jarmoku, kde sa okrem predstavení môžu deti tešiť aj na jazdu na koňoch, motokárach či na bublinovú show.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre