Sága okolo Balea je na konci, Zidane: „Zostane v tíme.“

EurópaŠport

Waleský futbalista Gareth Bale aj napriek špekuláciám a viacerým absenciám v prípravných dueloch zostáva v Reale Madrid.

Potvrdil to po výhre v úvodnom zápase sezóny proti Celte Vigo tréner Zinedine Zidane. Francúzsky kormidelník tak ukončil dlhotrvajúce špekulácie o odchode hviezdneho krídelníka z Madridu. Práve Bale bol pri prvom góle hostí, keď v dvanástej minúte prihrával Karimovi Benzemovi. „Zostane v tíme a všetci by sme to mali brať ako pozitívnu vec," povedal Zidane po triumfe 3:1. Na debut v La Lige si však bude musieť počkať letná posila Realu. Zidane nemôže počítať so službami posily Edena Hazarda. Belgický reprezentant si v piatok na tréningu poranil stehno a chýbať bude mužstvu tri až štyri týždne. „Zranenie Edena bolo pre nás nešťastím, no to nijako nezmenilo plány, aké sme mali s Baleom v tomto zápase. Gareth, rovnako ako všetci ostatní hráči, ukážu, že nosiť tento dres je hrdosť," nechal sa počuť Zidane.

Gareth Bale / TASR

O Baleovi sa špekulovalo celé leto. Pôvodne sa mal sťahovať do čínskeho klubu Ťiang-su Su-ning, ktorý stroskotal iba na výške odstupného. Špekuláciám prihrával aj fakt, že waleský krídelník nastúpil v príprave iba v troch zo siedmich duelov a vždy iba z lavičky. V ligovej premiére však nastúpil v základnej zostave a pričinil sa k víťazstvu svojho tímu. Hostia ale museli dohrávať bez Luku Modriča, ktorého poslal predčasne pod sprchy po prezretí videa hlavný arbiter. Chorvátsky tvorca hry Realu v 56. minúte v súboji pri čiare stúpil na achilovku Denisa Suareza. Aj s desiatimi hráčmi si svoje víťazstvo poistil „biely balet“ ďalšími dvoma gólmi. Najskôr slovenský reprezentant v drese Celty Stanislav Lobotka nedostúpil Toniho Kroosa a ten výstavnou ďalekonosnou strelou od brvna zvýšil na 2:0 a v záverečnej desaťminútovke upravoval skóre Lucas. Gólovú bodku za stretnutím dal v nadstavenom čase domáci Iker Losada.

„Bolo pre nás dôležité dobre odštartovať ligu. Je skvelé, že sme získali tri body v takom náročnom dueli, ako bol tento. Odchádzame domov s dobrým pocitom," pochvaľoval si Zidane.  Na jeho slová nadviazal kapitán Realu Sergio Ramos. „Bol to pre nás dobrý spôsob, ako začať ligovú sezónu. Po všetkých tých špekuláciách a názoroch sme šťastní, že sa konečne začalo súťažiť naostro. Odštartovali sme plní energie," tešil sa skúsený stopér. Lobotka hral za domácich do 75. minúty.