Sahajda sa vrátil po kurióznom zranení prvenstvom vo štvrťmaratóne (FOTO)

KošiceŠport

Víťazmi nedeľňajšieho Košického polmaratónu mieru sa stali Poliak Jakub Galasiewicz (1:12:43) a Katarína Pejpková z domáceho klubu Obal Servis Košice (1:20:150).

Foto
Tibor Sahajda ovládol košický štvrťmaratón / KOŠICE ONLINE

Z prvenstva v domácich pretekov sa potešil aj aktuálne najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda. Ten si však tentoraz vybral kratší štvrťmaratón.

„Išiel by som polmaratón, ale momentálne na to nemám. Boli to moje prvé preteky po úraze a bolo to preto trápenie. Kapacita pľúc jednoducho momentálne nestíha, ale to sa dalo po takej pauze čakať. Potrebujem sa opäť vybehať a potom to bude lepšie,“ vyslovil sa Sahajda po dobehnutí do cieľa v čase 33 minút a 31 sekúnd.

Za svojim osobným maximom zaostal pomerne výrazne, no o čas mu tentoraz ani nešlo. Pred dvomi mesiacmi totiž utrpel nepríjemné zranenie, po ktorom päť týždňov nebehal vôbec a pred nedeľňajšími pretekmi absolvoval iba tri tréningy.

„V lesoparku na Furči som behal dlhý beh, 28 kilometrov. Na obrátke som sa pošmykol a spadol som na kľúče od auta. Železný prívesok mi zatlačil na kostrč a bola z toho zlomenina krížovej kosti,“ objasnil pozadie dlhého výpadku rodák z Raslavíc, pre ktorého bol štvrťmaratón akýmsi testom zdravotného stavu. „Bolesti som našťastie necítil, nestačil som však s dychom. Pred týmto štartom som mal iba tri tréningy a tých desať a pol kilometra bolo teda tak akurát.“

Galéria k článku

Ďalšie preteky by rád absolvoval už o týždeň v Blažiciach, no závisieť bude od počasia. „Ak by bola veľká páľava, tak by som si to asi rozmyslel. Musím to rozbiehať postupne a rozumne.“

Dôležitou novinkou spojenou s Tiborom je založenie nového košického klubu Cassovia Running Team.

„V klube máme aj Denisa Fridmanského, Imricha Pástora a celkovo je našim cieľom podpora miestnych vytrvalostných bežcov. Preferujeme Košičanov a východniarov. Aby to malo aj tu u nás nejakú kvalitu,“ skonštatoval Tibor Sahajda.

Práve jeho tímový kolega Denis Fridmanský podporil nedeľňajší dvojnásobný triumf nového klubu prvenstvom v minimaratóne.

Komentáre