Šarišská metropola vyčlenila tisíce eur pre vlastníkov z Mukačevskej

PrešovSpravodajstvo

Schválená dotácia pôjde správcom jednotlivých bytových domov, ktorí tieto zdroje následne prerozdelia vlastníkom bytov.

Prešovskí mestskí poslanci sa na včerajšom zasadnutí zaoberali aj Mukačevskou. Napokon schválili dotáciu 115 000 eur pre vlastníkov bytov v domoch, ktoré v menšej miere zasiahol výbuch plynu v bytovke na Mukačevskej ulici č. 7 v decembri minulého roku. Výška schváleného príspevku na jednu bytovú jednotku predstavuje 540 eur.

V bytových domoch na Mukačevskej číslo 3, 5, 11, 13, 15 a 17 bude príspevok poskytnutý vlastníkom všetkých bytových jednotiek a v bytových domoch číslo 19, 21, 23 a 25 pôjde vlastníkom bytov, na ktorých bola spôsobená škoda. Pri tomto určovaní mesto vychádzalo z podkladov doručených správcom.

„O tom, že chceme odškodňovať aj obyvateľov ďalších bytov, ktorí museli opustiť svoje príbytky v čase výbuchu až dovtedy, kým sa nezačala asanovať bytovka na Mukačevskej č. 7, sme hovorili od začiatku. V prvom rade sme riešili rodiny, ktoré prišli o strechu nad hlavou a o všetko vrátane oblečenia a celého domáceho vybavenia. Toto sme zvládli. V druhej etape sme chceli riešiť všetkých dotknutých, lebo mali pocit krivdy, že aj oni boli poškodení," uviedla primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Foto
Výbuch plynu a následný požiar v 12-podlažnej bytovke na prešovskom sídlisku 6. decembra 2019 si vyžiadal osem obetí na životoch / TASR

Schválená dotácia pôjde správcom jednotlivých bytových domov, ktorí tieto zdroje následne prerozdelia vlastníkom bytov.

„Z dostupných zdrojov, vrátane príspevkov rôznych obcí a miest, sme dali dokopy sumu, kde vychádza na jeden byt v priemere 540 eur. Odškodňovať to budeme v zmysle nášho všeobecne záväzného nariadenia, keďže nemôžeme dávať priamo peniaze fyzickým osobám," vysvetlila Turčanová..

Výbuch plynu a následný požiar v 12-podlažnej bytovke na prešovskom sídlisku 6. decembra 2019 si vyžiadal osem obetí na životoch.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre