Sedemnásť a pocit jedinečnosti. Rádio Košice oslavuje

KošiceZaujímavosti

Rádio Košice vysiela neuveriteľných 17 rokov. Zo skromného, ale ambiciózneho plánu vyrástla regionálna jednotka, ktorá dennodenne robí spoločnosť státisícom verných poslucháčov. Tí si už zvykli, že sa môžu spoľahnúť na kvalitnú zábavu, skvelú hudbu, detailný dopravný servis či pravidelnú dávku dôležitých informácií, a to nielen v Košiciach, ale na celom východe, Liptove a dokonca v hlavnom meste.

Presne pred 17 rokmi bol v Portugalsku vyhlásený zoznam Nových sedem divov sveta. A v ten istý deň vznikol jeden výnimočný div aj v metropole východu, keď sa z éteru Rádia Košice prvýkrát ozval hlas a skladba Mohla by byť z toho aj láska. A láskou sa Rádio Košice naozaj stalo – minimálne pre všetkých moderátorov či redaktorov, ktorí milujú svoju prácu. Ale aj pre všetkých verných poslucháčov.

Rádio, ktoré od magického dátumu 7.7.2007 prináša originálnu hudobnú produkciu a jedinečný obsah, dnes vysiela na 16 frekvenciách a neustále sa rozrastá. Drží sa hesla „Najbližšie k vám“ a napĺňa ho nielen v spravodajstve, reportážach či dopravnom servise, ale napríklad aj pri organizácii nočných behov. Myšlienku zabehnúť si po dráhe letiska vôbec prvýkrát prinieslo práve Rádio Košice. 

Foto

Vďaka Rádiu Košice ste stále v obraze. A to doslova, pretože v roku 2016 vznikla Televízia Košice. Zaujímavé reportáže ukazujú krásy východného Slovenska a otvárajú aj dôležité spravodajské témy. Na neustály záujem o informácie z Košíc a východu zareagovalo následne rádio aj vznikom portálu Košice Online, ktorý mapuje aktuálne dianie z domova aj zo zahraničia. Tieto tri silné médiá sú zárukou objektívnosti a originality.

A ako sa slovo originalita úplne prirodzene spája s Rádiom Košice, platí to aj pre Detské rádio, ktoré pred dvoma rokmi vzniklo pod jeho taktovkou. Detskému publiku ponúka dramatizované rozprávky, moderované bloky či unikátne Minútové správičky, ktoré vytvára tím detí.

Rádio Košice zaznamenalo v uplynulých rokoch rekordný nárast počúvanosti. V metropole východu atakuje prvé miesto a pre státisíce východniarov je jedinou voľbou.

Veríme, že div s menom Rádio Košice bude naďalej vaším skvelým spoločníkom.

Komentáre