Sekera premiérovo bodoval za Dallas, Mantha strelil štyri góly

SvetŠport

Hokejisti Dallasu Stars nestačili na Detroit Red Wings 3:4. V drese hostí zaznamenal premiérový bod Andrej Sekera, ktorý sa v 41. minúte podieľal na treťom góle hostí v podaní Roopeho Hintza.

O triumf Detroitu sa postaral štvorgólový Anthony Mantha. Dvadsaťpäťročný kanadský útočník vsietil aj víťazný gól 54 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Mantha je po osem a pol roku prvý hráč Red Wings, ktorý strelil v jednom zápase najmenej štyri góly, vo februári 2011 nasúkal Johan Franzén päť gólov Ottawe. Navyše je prvým po osemnástich rokoch, ktorému sa podarilo vytvoriť takýto gólový zápis na domácom ľade. Naposledy sa o to postaral Brendan Shanahan. Všetky góly "červených krídel" vo víťaznom zápase s minimálne štyrmi presnými zásahmi strelil predtým Sergej Fjodorov v roku 1996. Mantha zažil strelecký galavečer a potvrdil tak svoju fazónu. V prvom zápase sezóny proti Nashvillu zaznamenal tri body (1+2). „Dokázali sme zdolať dva z najlepších tímov ligy. Väčšina ľudí radí Nashville a Dallas medzi top desiatku klubov," tešil sa Mantha.

Foto
Anthony Mantha / TASR

Dallas pritom viedol po prvej tretine 2:0, no v druhej dvadsaťminútovke dokázal strieborný medailista z tohtoročných MS na Slovensku čistým hetrikom otočiť skóre. „Som rád, že sa mi darí, vysoké sebavedomie si držím od konca minulého ročníka. Je to iba o tom, aby som v správnej chvíli stál na správnom mieste," vyslovil sa robustný krídelník. Sekera nastúpil v druhej obrannej dvojici Dallasu s mladým. „Hviezdy“ ešte stále čakajú na prvý bodový zápis v sezóne, zatiaľ majú na konte tri prehry.

V ďalšom zápase prehrala Tampa Bay na ľade Caroliny Hurricanes 4:3 po predĺžení. Víťazstvo domácich „Canes“ zaistil Jacob Slavin. V zápase nastúpil aj slovenský obranca Erik Černák. Košičan odohral 21:35 min s bilanciou - tri "hity", štyri zablokované strely. . Dvadsaťdvaročný košický rodák zablokoval najviac striel súpera spoločne s kolegom z obrany Victorom Hedmanom.

Hráči New Yorku Islanders zaznamenali prvý triumf v sezóne, keď doma zdolali Winnipeg 4:1. Kľúčovým hráčom „ostrovanov“ bol brankár Thomas Greiss, ktorý mal 35 úspešných zákrokov. Kouč Islanders Barry Trotz sa zaradil na historické tretie miesto pred legendárneho Ala Arboura v počte zápasov v NHL. Zápas proti „tryskáčom“ bol jeho 1608. v trénerskej kariére.

CAROLINA HURRICANES – TAMPA BAY LIGHTNING 4:3 pp (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Góly:
2. Pesce (McGinn), 34. Haula (Hamilton, Teräväinen), 53. Hamilton (Teräväinen, Svečnikov), 62. Slavin (Staal) – 3. Johnson (Hedman), 10. Shattenkirk (Sergačov, Gourde), 18. Stamkos. Brankári: Mrázek - McElhinney, strely na bránku: 44:13, 14.125 divákov.

DETROIT RED WINGS – DALLAS STARS 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Góly:
21. Mantha (Hirose, Cholowski), 30. Mantha (DeKeyser, Hronek), 41. Mantha (Larkin, Bertuzzi), 60. Mantha (Hronek, Larkin) – 11. Hintz (Heiskanen, Chudobin), 17. Seguin (Oleksiak), 41. Hintz (Janmark, SEKERA). Brankári: Bernier - Chudobin, strely na bránku: 33:22, 19.515 divákov.

NEW YORK ISLANDERS – WINNIPEG JETS 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly:
22. Bailey (Beauvillier, Toews), 25. Nelson (Bailey, Pulock), 36. Lee (Mayfield, Eberle), 42. Beauvillier (Brassard, Komarov) – 38. Laine (Wheeler, Bitetto). Brankári: Greiss - Brossoit, strely na bránku: 33:36, 9923 divákov.

Slováci v akcii:
Andrej Sekera (Dallas)     20:45 0 1 1 +1 0 0
Erik Černák (Tampa Bay)    21:35 0 0 0  0 0 0
 /pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/

Zdroj: TASR/SITA