Semifinálová brána ostala opäť zatvorená (FOTO)

KošiceŠport

Po sérii štvrťfinálových umiestnení sa hokejbalisti HBC CESTY Košice netajili úmyslom vstúpiť konečne do semifinálovej brány. Tá im však ostala opäť zatvorená a v úvodnej play-off sérii neuhrali proti Považskej Bystrici ani bod.

Záverečná fotka tímu HBC CESTY Košice v sezóne 2023-24 / PETER JESENSKÝ

Zverenci trénera Mariána Longauera vstúpili do play-off vysokou prehrou 0:9, no v odvetnom súboji na Považí mali k víťazstvu blízko. Po dvoch tretinách viedli 2:1 a napokon prehrali až gólom v predĺžení.

„Ten zápas mrzí. Bolo tam veľa rozhodcovských kontroverzií. Neuznali nám regulárny gól a v predĺžení sme mali hrať piati proti štyrom, ale hrali sme štyria proti trom. Bolo tam dosť vecí, ktoré nás dávali dole a škoda toho,“ poznamenal v súvislosti s najtesnejším duelom série kapitán Maroš Štefanco.

Pred tretím domácim súbojom verili Košičania v dramatizáciu série, toto želanie sa však napokon rozplynulo ako predzápasový farebný dym z dymovníc priaznivcov oboch táborov. Na úvodný gól hosťujúceho Greguša ešte odpovedal Cerjan. Ako mimoriadne dôležitý sa však ukázal presný zásah Andráška trinásť sekúnd pred koncom prvej tretiny. V druhej tretiny zvýšil na 3:1 pre hostí Straka a keďže ostali viaceré solídne šance HBC nevyužité, záver si už Považania umne postrážili.

„Objektívne musím povedať, že súper mal v tomto zápase navrch. Mali sme svoje šance, ale nevyužili sme ich a stretnutie sa nevyvíjalo podľa našich predstáv,“ priznal Štefanco, podľa ktorého je štvrťfinálový koniec sklamaním. „Verili sme si. Mužstvo sme doplnili chlapcami, ktorí nám mali v play-off pomôcť, ale asi ešte neprišiel nás čas. Neviem či sme zakliati, alebo nám stále niečo chýba.“

Košičania dokázali v základnej časti zdolať aj špičkové tímy súťaže, no chýbala väčšia výsledková konzistencia. Do play-off tak vstupovali až zo šiestej priečky a tá im napokon patrí aj v celkovom poradí.

„V dobrej zostave sme boli silní. Hlavne doma. Vonku sme to látali, plátali a neraz sme za súpermi cestovali s dvoma päťkami,“ povzdychol si kapitán HBC CESTY, podľa ktorého je teda recept na zlomenie štvrťfinálového prekliatia jasný – „hlavne musíme zlepšiť dochádzku počas celej sezóny. To je náš hlavný problém. Potrebujeme hrať spoločne aspoň na dve tri päťky, ale nie len počas pár zápasov. Inak sa neposunieme a to semifinále ostane iba snom.“

Galéria k článku

tretie zápasy štvrťfinále play off:

HBC CESTY Košice - HBK PROTEF Považská Bystrica 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
        Góly: 11. Cerjan - 5. Greguš, 15. Andráško, 28. Straka
        /konečný stav série: 0:3/

Košice: Borovský (31. Pisio) - Džadžovský, Novota, Fabian, Makó, Longauer, Štefanco, Cerjan, Nagy, Georgiev, Hajduk, Vasilik, Daru, Kátlovský, Fedoročko, Šándor, Džupina, Novota, Čirč, Mitra, Antal,

P. Bystrica: Buliš - Bušovský, Botka, Tomečko, Koka, Martinka, Cifranič - Straka, Korbáš, Hryzák - Škrabko, Greguš, Piják - Slanička, Miške, Andráško - Zajac, Ondrúšek, Galovič

Leaders Ružinov - HBK H+H Skalica 1:5 (0:0, 0:1, 1:4)
   Góly: 31. Luža - 34. a 40. Martinusík, 28. Olejník, 35. Holaza, 36. Kaluža
        /stav série: 1:2/

HBK Nitrianski Rytieri - HK IMS-East Popradskí Piráti 3:4 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
        Góly: 12. Revaj, 19. Kolenčík, 27. Gubo - 30. a 51. Reľovský, 21. Vozár, 41. Kromka

HMHK Vranov nad Topľou - LG Zľavomat Bratislava 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
        Góly: 13. Štefkovič, 32. Štefaňák - 6. Virág, 11. Badalov, 16. Fumač, 29. Kanich, 30. Müller, 45. Sadloň

štvrté zápasy:

HBK Nitrianski Rytieri - HK IMS-East Popradskí Piráti 4:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
        Góly: 17. a 42. Revaj, 28. Zummer, 46. Kolenčík - 22. Šatka, 25. Pospíšil, 45. Kromka