Seniori sa vrátili do domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi, ktorý v marci zachvátil požiar

VýchodSpravodajstvo

Tri podlažia sa dočkali opravy.

V Domove dôchodcov v Spišskej Novej Vsi koncom marca tohto roka vypukol požiar. Oprava troch podlaží trvala tri mesiace. Po ukončení stavebných prác sa do zariadenia vrátilo takmer 150 klientov. Primátor mesta Pavol Bečarik skonštatoval, že štvrté poschodie zhorelo do tla. Jeho obnova spolu so strechou by mala byť hotová do dvoch rokov. Samospráva aktuálne pripravuje verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác.

Bečarik povedal, že domov dôchodcov mal pôvodne 190 klientov:

„Z tých, ktorých sme hneď na začiatku rozmiestnili po iných sociálnych zariadeniach v rámci kraja, sa nebudú môcť vrátiť všetci,“ uviedol Bečarik s tým, že na štvrtom poschodí bolo 43 izieb.

Foto
Štvrté poschodie zhorelo do tla / TASR

Súčasťou prvej etapy projektu by mala byť oprava strechy a jej opláštenia spolu so zazimovaním. Následne začne výstavba izieb. Škody po požiari sa odhadujú na vyše dva milióny eur. Mesto požiadalo o finančnú pomoc prostredníctvom darovacieho účtu samosprávy aj podnikateľské subjekty. Bečarik doplnil, že pomôže aj plnenie z likvidity poisťovne:

Dostali sme 1,45 milióna eur. Z našich prostriedkov a darov, ktoré sme dostali, sme kryli práce, ktoré boli spojené s opravou a revíziou.“

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre