Seniori v Prešove si svojpomocne zrekonštruovali klubové priestory

PrešovSpravodajstvo

Nový Mestský klub JDS bude slúžiť členom všetkých základných organizácií na území mesta.

Členovia prešovskej Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS) sa môžu stretávať v nových klubových priestoroch. Svojpomocne si ich v uplynulých dňoch zrekonštruovali. Informoval o tom tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták.

„Nás dôchodcov je v Prešove veľa, ale sme radi, že sa nám podarilo vybaviť aspoň jednu miestnosť. Je to neveľký priestor, ale je náš. Chceme tu robiť všetko, čo zaujíma našich členov, ale tiež, aby si mali kde sadnúť a zaspomínať si na to, ako budovali a rozvíjali Prešov, keď boli aktívni,“ uviedol predseda prešovskej JDS počas otvorenia Mestského Klubu JDS Ján Čižmár.

„Poďakovanie patrí aj našim členom, ktorí tu odpracovali mnoho hodín, angažovali sa a pomáhali, aby sme to opravili, a urobili všetko pre to, aby priestory mali dôstojnú a kultúrnu podobu,“ doplnil šéf prešovskej organizácie, ktorý opísal, ako svojpomocne zrekonštruovali elektrinu, opravili steny i podlahy, priestor vymaľovali i zariadili si ho.

Foto
Priestory, ktoré seniori dostali od mesta, si zrekonštruovali sami / presov.sk

„Máme tu kanceláriu, väčšiu klubovú miestnosť i kuchynku a sociálne priestory. Nie je to veľké, ale je to naše. Každý si musí uvedomiť, že raz bude starý a dôchodcovia potrebujú mať zázemie na svoje stretávanie sa, aby mali pocit, že spoločnosť ich ešte potrebuje,“ povedal Čižmár. 

Prestrihnutie pásky v nových priestoroch sa uskutočnilo v piatok (8. 3.) popoludní za účasti prešovského viceprimátora Vladimíra Feľbabu, poslancov mestského zastupiteľstva i ďalších hostí. Nový Mestský klub JDS bude slúžiť členom všetkých základných organizácií na území mesta, ktorých je približne 1 200.

 

Zdroj: TASR

Komentáre