Senzačný triumf Košičanov v Lučenci. Oberman: Ukázali sme srdiečko

KošiceŠport

Futsalisti Podpor Pohyb Košice dokázali takmer nemožné. Po dvoch finálových prehrách odvrátili očakávané majstrovské oslavy favorizovaného Lučenca a víťazstvom 3:2 na palubovke extraligového suveréna posledných rokov si vynútili štvrtý zápas v Šaci.

Foto
Richard Oberman podal skvelý výkon / KOŠICE ONLINE

Zverenci trénera Richarda Bača podali ukážkovo zodpovedný výkon a trpezlivú hru postupne vyšperkovali nádhernými gólmi Korčeka, Sasáka a Serbina. Spiaci medveď vystrčil pazúry až v závere, no dva góly Marcilia Da Silvu už žlto-modrej radosti nezabránili.

„Do Lučenca sme išli s malou dušičkou, ale túžili sme po zázraku. Chceli sme vrátiť sériu pred našich fantastických fanúšikov a som šťastný, že sa nám to podarilo. Bojovali sme, blokovali strely a dali sme do toho naše košické srdiečko. Nerobili sme chyby a zbytočne sme tak súpera neposadili na koňa,“ pochvaľoval si po cennom triumfe brankár Richard Oberman. Hráčov Lučenca privádzal svojimi zákrokmi do zúfalstva a ak by sa udeľoval titul prvej hviezdy zápasu, voľba by padla určite na neho. „Nebolo to len o mne. Celkovo sme sa vyhýbali lacným chybám a lopty ma potriafali. Toto potrebujeme zopakovať aj v utorok. Musíme však hrať ešte aktívnejšie, aby sme neboli pod takým tlakom ako v Lučenci. Uvidíme čo nám dovolia, ale zabojujeme. Verím, že s pomocou domáceho publika to môžeme zvládnuť a aj touto cestou by som preto rád pozval divákov na štvrtý duel série.“

Ten je na programe v utorok o devätnástej hodine v Šaci.

„Veľmi sa tešíme na domáci zápas a verím, že v ňom nadviažeme na bojovnosť z Lučenca. Veľkým favoritom je stále súper, ale dáme do toho opäť všetko a pokúsime sa vynútiť si piaty zápas,“ odkázal priaznivcom košického futsalu R. Oberman.

Tretie finále play off Niké Futsal Extraligy 2022/23 (hrá sa na tri víťazstvá):
MIMEL Lučenec - Podpor Pohyb Košice 2:3 (0:1)
Góly: 34. a 37 Marcilio - 18. Korček, 23. Sasák, 31. Serbin
        /stav série: 2:1/

Komentáre