Serbin sa po výkone proti Leviciam ospravedlnil fanúšikom (FOTO)

KošiceŠport

Kalendárny rok 2023 otvorili cennou remízou 3:3 na ihrisku bratislavskej Pineroly a pred domácim súbojom 14. kola extraligy proti tabuľkovému prenasledovateľovi z Levíc tak boli futsalisti Podpor Pohyb Košice v pozitívnej nálade.

Foto
Dva góly Petra Serbina nestačili / KOŠICE ONLINE

Vyrovnaný prvý polčas gól nepriniesol, no presný zásah hosťujúceho Richarda Bačíka z 22. minúty spustil lavínu. Zavalení pod ňou ostali domáci Košičania, ktorí boli nútení pootvoriť obranu a nestačili zachytávať kontry Tekovčanov. Góly Petra Serbina len korigovali priebežný stav na 1:2 a 2:5, definitívnu podobu výsledku dal v 39. minúte hosťujúci Viliam Rakica gólom na 2:6. Náskok zverencov trénera Richarda Bača pred piatymi Levicami je tak už iba jednobodový.

„V prvom polčase sme mali nejaké šance, ale nehrali sme vôbec dobre. Nebehali sme, hrali sme s brankárom a to súperovi vyhovovalo. Dobre bránili, boli zatiahnutí a my sme sa ťažko presadzovali. Po prestávke to bolo o tom, kto strelí prvý gól a donúti to súpera otvoriť. Vedenie získali oni a potom sme to iba naháňali,“ povzdychol si najskúsenejší hráč Košíc Peter Serbin. Svojimi dvomi gólmi sa snažil vykresať nádej, no hostia dokázali zakaždým bleskovo odpovedať.

„My sme šance pálili, oni boli efektívnejší. Vyhrali však zaslúžene, pretože sme nehrali dobre. Po strelených góloch sme zakaždým rýchlo inkasovali a museli sme ísť do risku. Fanúšikom sa chcem za tento výkon ospravedlniť. Bolo to jednoducho zlé a s takýmto nasadením sa za Košice nehrá.“

Galéria k článku

Hre tímu Podpor Pohyb chýbali skúsenosti zraneného kapitána Antónia Hernándeza, ako aj Gerharda Gluchmana.

„Chýba nám dosť hráčov, ale to nemôže byť výhovorka. Musíme chodiť poctivo na tréningy a pracovať v nich naplno. To je jediná cesta a verím, že keď sa vrátia zranení chlapci, tak to bude opäť  lepšie,“ vyslovil sa P. Serbin, podľa ktorého je cieľom pre zvyšnú fázu základnej časti zisk tretej priečky. „Aj preto ma mrzí, že sme nepotvrdili bod z Bratislavy. Potrebujeme to získať späť inde. Pokúsime sa o to v Banskej Bystrici, bude to však veľmi ťažké. Vieme, že tam nevyhral ani majstrovský Lučenec. Musíme teda podať oveľa lepší výkon ako proti Leviciam.“

Niké Futsal Extraliga - 14. kolo

Podpor Pohyb Košice – Futsal Team Levice 2:6 (0:0)

Góly: 34. Serbin, 38. Serbin – 22. Bačík, 27. Fedyk, 35. Bačík, 35. Rakica, 38. Fedyk, 39. Rakica

Divákov: 100

Zostava Košíc: Oberman - Matúš Kuruc, Marek Kuruc, Korček, Matis, Serbin, Horník, Kis, Lukáč, Trojan, Sasák, Ivan

Komentáre