Šesť mimoparlamentných strán podporuje Korčoka

SlovenskoPrezidentské voľby 2024

Občanov vyzvali k účasti vo voľbách.

Strany Demokrati, Demokratická strana, Fórum, Modrí-ES, ODS – Občianski demokrati Slovenska a Strana rómskej koalície v spoločnom vyhlásení vyzvali občanov, aby sa zúčastnili druhého kola prezidentských volieb, ktoré sa uskutoční v sobotu 6. apríla. Zároveň podporujú Ivana Korčoka, ktorého považujú za záruku zachovania demokratického právneho štátu a zahranično-politickej orientácie Slovenska:

„Považujeme za našu povinnosť zabrániť tomu, aby Fico získal absolútnu moc a mohol dokončiť demontáž právneho štátu, ako aj zmenu zahranično-politickej orientácie.“

Foto
O hlasy občanov v druhom kole prezidentských volieb zabojuje aj Ivan Korčok / TASR

Strany od parlamentných volieb konštatujú dramatický politický vývoj a zásadnú zmenu vnútropolitického a zahraničnopolitického kurzu Slovenska. Tiež poukazujú na podrývanie demokratických inštitúcií a základných pilierov demokratickej a občianskej spoločnosti v rozsahu, ktorý podľa nich ohrozuje pokračovanie slobodného a demokratického zriadenia:

„V rýchlom tempe dochádza k demontáži toho, čo sme dosiahli v ponovembrovom období.“

Korčok je podľa predsedu Demokratov Jaroslava Naďa predstaviteľom toho dobrého, čo môže pomôcť Slovensku pri ďalšom raste. Aj Jozef Rajtár z Demokratickej strany deklaroval jednoznačnú podporu bývalému šéfovi diplomacie. Líder strany Fórum Zsolt Simon považuje prezidentské voľby ako šancu pre Slovensko. Zástupcov maďarskej a iných menšín povzbudil k voľbe Korčoka. Predseda Modrých Ľuboš Schwarzbacher skonštatoval, že záleží na každom jednom hlase. Predseda ODS Pavel Macko ocenil Korčoka ako diplomata a jeho jasné názory.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre