Šesťbodový deň Kisa. Na obed futbal, večer rozhodol futsalový zápas (FOTO)

KošiceŠport

Žilinskí futsalisti pricestovali na zápas 12. kola extraligy do Košíc s vizitkou mužstva, ktorý získal v doterajšom priebehu sezóny iba jediný bod. Fanúšikovia tímu Podpor Pohyb tak očakávali gólové hody a suverénny triumf domácich.

Foto
Filip Kis po góle na 4-3 / KOŠICE ONLINE

Húževnatý súper spod Dubňa však nemienil zohrať rolu obetného baránka a od úvodu poriadne brnkal na nervovú sústavu hráčov v žlto-modrých dresoch. Hráči posledného tímu tabuľky trikrát viedli a favorit zlomil ich odpor až v druhej polovici druhého polčasu.

„Chceli sme si urobiť ľahší zápas, ale od úvodu nám viazla kombinácia a nedodržiavali sme stanovené veci. Trikrát sme prehrávali a som preto rád, že sme to napokon zvládli aspoň takto a víťazstvo je doma,“ odfúkol si po víťazstve 6:3 strelec dvoch gólov Filip Kis, ktorého presné zásahy prišli v kľúčových momentoch zápasu. V 33. a 35. minúte totiž poslal Podpor Pohyb do vedenia a následne zvýšil na rozhodujúcich 5:3. „Tréner nám vravel, aby sme skúšali streľbu. Ich brankár je dobrý, ale tiež má svoje slabiny. Teší ma, že mi napokon sadla poriadna strela a išlo o milimetrový gól. Pri tom druhom ma pekne našiel Maroš Sasák a tam som to už dával do prázdnej bránky.“

Góly Filipa Kisa boli vyústením vytrvalej snahy Košičanov po výsledkom obrate. Ten však dlho neprichádzal. „Som rád, že som pomohol, pretože ak by sme prehrávali ešte dlhšie, tak by nervozita stúpala. Doma chceme víťaziť a obzvlášť s posledným tímom tabuľky jednoducho nemôžeme zaváhať. Musím však oceniť mladý žilinský tím, ktorý hral veľmi behavý a obetavý futsal. Našťastie sme ich zlomili.“

Galéria k článku

Pre futbalového odchovanca Lokomotívy, ktorého si košickí priaznivci pamätajú predovšetkým z nedávneho pôsobenia v FC Košice, išlo o celkovo veľmi zaujímavý deň. Pred večerným futsalom sa totiž zahrial v rámci futbalového prípravného duelu medzi Lokomotívou a Starou Ľubovňou. V drese tímu zo severu Slovenska bol paradoxne súperom futsalového spoluhráča Maroša Sasáka, ktorý hráva za Lokomotívu.

„Bol to veru náročný deň, ale na jeho konci mám 6 bodov a som spokojný. Sasi má len tri a tak si ho môžem trochu doberať,“ poznamenal s úsmevom Kis v súvislosti s faktom, že v poludňajšom súboji vyhrala jeho Stará Ľubovňa 7:5.

Najbližší extraligový zápas odohrajú futsalisti Podpor Pohyb 24. februára na ihrisku FTVŠ Bratislava.

Niké Futsal Extraliga - 12. kolo

Podpor Pohyb Košice – Makroteam Žilina 6:3 (2:2)

Góly: 8. Ivan, 17. Hernández, 26. Hernández, 33 Kis, 35. Kis, 38. Sasák - 3. Babiš, 15. Schmiester, 23. Dolník

Divákov: 200

Komentáre